KBSL · 1. Hafta · 2017-2018 · 7 Ekim 2017 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 28-11 kazanarak maçı erken kopardı. OGM Ormanspor ikinci yarıda 43-33 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 28 | 22 | 16 | 17 | 83 |
| OGM Ormanspor | 11 | 11 | 26 | 17 | 65 |
| Fenerbahçe | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.7 sezon ort. 70.0 | Tempo | 70.7 sezon ort. 73.8 |
| Hücum | ||
117.2 sezon ort. 106.6 | 100 hücumda sayı | 92.2 sezon ort. 96.1 |
51.4% sezon ort. 50.1% | eFG% | 50.9% sezon ort. 46.4% |
11.4% sezon ort. 14.2% | Top kaybı oranı | 20.9% sezon ort. 14.5% |
39.5% sezon ort. 31.3% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 26.4% |
15.1% sezon ort. 22.0% | Serbest atış oranı | 14.0% sezon ort. 20.8% |
46.6% sezon ort. 32.8% | Üçlük payı | 29.8% sezon ort. 29.8% |
| Savunma | ||
92.2 sezon ort. 93.3 | 100 savunmada yenen sayı | 117.2 sezon ort. 103.1 |
50.9% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 51.4% sezon ort. 47.1% |
20.9% sezon ort. 15.3% | Zorlanan top kaybı | 11.4% sezon ort. 12.2% |
20.0% sezon ort. 24.5% | Rakip hücum ribaundu % | 39.5% sezon ort. 30.0% |
14.0% sezon ort. 23.0% | Rakip serbest atış oranı | 15.1% sezon ort. 23.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 22 dk+12.6 PIR
- Ana Dabovic Fenerbahçe · 17 dk+10.0 PIR
- Pelin Bilgiç Fenerbahçe · 16 dk+7.9 PIR
- Jasmine Loretta Thomas OGM Ormanspor · 30 dk+7.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Luca Ivankovic OGM Ormanspor · 27 dk−8.1 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 22 dk−5.7 PIR
- Melisa Can OGM Ormanspor · 40 dk−5.5 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 23 dk−4.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 70.8 | 70.7 | 117.2 | 51.4% | 11.4% | 39.5% | 15.1% | 92.2 | 50.9% | 20.9% | 80.0% | 14.0% | +25.0 |
| OGM Ormanspor | 70.5 | 70.7 | 92.2 | 50.9% | 20.9% | 20.0% | 14.0% | 117.2 | 51.4% | 11.4% | 60.5% | 15.1% | -25.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 31/73 (%42.5) | Saha İçi Şut | 26/57 (%45.6) |
| 18/39 (%46.2) | 2 Sayı | 20/40 (%50.0) |
| 13/34 (%38.2) | 3 Sayı | 6/17 (%35.3) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 7/8 (%87.5) |
| 41 | Ribaund | 32 |
| 17 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 23 | Asist | 10 |
| 10 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 2 |
| 10 | Top Kaybı | 16 |
| 14 | Faul | 15 |
| 103 | Verimlilik (PIR) | 67 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 06.10.2017Fenerbahçe 83-65 OGM Ormanspor
- 12.01.2018OGM Ormanspor 54-57 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

