KBSL · 1. Hafta · 2016-2017 · 22 Ekim 2016 00:00
Galatasaray 3. çeyreği 27-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 27 | 25 | 27 | 18 | 97 |
| Mersin Basketbol | 18 | 19 | 16 | 9 | 62 |
| Galatasaray | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.7 sezon ort. 74.5 | Tempo | 80.7 sezon ort. 73.3 |
| Hücum | ||
119.5 sezon ort. 102.2 | 100 hücumda sayı | 77.3 sezon ort. 86.1 |
53.0% sezon ort. 48.1% | eFG% | 41.5% sezon ort. 44.8% |
6.3% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 25.2% sezon ort. 21.0% |
31.1% sezon ort. 33.6% | Hücum ribaundu % | 20.0% sezon ort. 28.4% |
16.9% sezon ort. 17.2% | Serbest atış oranı | 23.7% sezon ort. 19.2% |
28.9% sezon ort. 32.0% | Üçlük payı | 23.7% sezon ort. 29.7% |
| Savunma | ||
77.3 sezon ort. 95.4 | 100 savunmada yenen sayı | 119.5 sezon ort. 100.0 |
41.5% sezon ort. 49.4% | Rakip eFG% | 53.0% sezon ort. 47.9% |
25.2% sezon ort. 21.8% | Zorlanan top kaybı | 6.3% sezon ort. 14.6% |
20.0% sezon ort. 34.3% | Rakip hücum ribaundu % | 31.1% sezon ort. 26.4% |
23.7% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 24.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Işıl Alben Galatasaray · 32 dk+25.4 PIR
- Kristine Vitola Galatasaray · 31 dk+16.0 PIR
- Jelena Ivezic Mersin Basketbol · 28 dk+12.8 PIR
- İrem Tutar Galatasaray · 15 dk+7.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 31 dk−9.2 PIR
- Donette Je Michelle Snow Mersin Basketbol · 23 dk−6.4 PIR
- Cansu Köksal Öngüner Galatasaray · 15 dk−5.7 PIR
- Gülşah Akkaya Mersin Basketbol · 25 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 81.2 | 80.7 | 119.5 | 53.0% | 6.3% | 31.1% | 16.9% | 77.3 | 41.5% | 25.2% | 80.0% | 23.7% | +42.2 |
| Mersin Basketbol | 80.2 | 80.7 | 77.3 | 41.5% | 25.2% | 20.0% | 23.7% | 119.5 | 53.0% | 6.3% | 68.9% | 16.9% | -42.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| 39/83 (%47.0) | Saha İçi Şut | 22/59 (%37.3) |
| 29/59 (%49.2) | 2 Sayı | 17/45 (%37.8) |
| 10/24 (%41.7) | 3 Sayı | 5/14 (%35.7) |
| 9/14 (%64.3) | Serbest Atış | 13/14 (%92.9) |
| 42 | Ribaund | 38 |
| 14 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 31 |
| 23 | Asist | 17 |
| 16 | Top Çalma | 2 |
| 0 | Blok | 1 |
| 6 | Top Kaybı | 22 |
| 19 | Faul | 16 |
| 123 | Verimlilik (PIR) | 60 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 21.10.2016Galatasaray 97-62 Mersin Basketbol
- 20.01.2017Mersin Basketbol 66-76 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

