KBSL · 1. Hafta · 2015-2016 · 18 Ekim 2015 00:00
Fenerbahçe, Edirne BLD. Edirnespor karşısında 21 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 21 | 18 | 25 | 17 | 81 |
| Edirne BLD. Edirnespor | 14 | 19 | 16 | 11 | 60 |
| Fenerbahçe | Kategori | Edirne BLD. Edirnespor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.6 sezon ort. 69.0 | Tempo | 70.6 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
114.9 sezon ort. 110.5 | 100 hücumda sayı | 85.0 sezon ort. 99.9 |
50.7% sezon ort. 51.5% | eFG% | 39.2% sezon ort. 46.7% |
10.4% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 14.3% |
42.1% sezon ort. 35.3% | Hücum ribaundu % | 17.9% sezon ort. 28.7% |
10.8% sezon ort. 19.9% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 19.1% |
16.2% sezon ort. 25.3% | Üçlük payı | 40.0% sezon ort. 33.3% |
| Savunma | ||
85.0 sezon ort. 92.2 | 100 savunmada yenen sayı | 114.9 sezon ort. 101.8 |
39.2% sezon ort. 43.8% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 49.4% |
14.2% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 10.4% sezon ort. 16.3% |
17.9% sezon ort. 25.9% | Rakip hücum ribaundu % | 42.1% sezon ort. 30.0% |
25.0% sezon ort. 21.4% | Rakip serbest atış oranı | 10.8% sezon ort. 25.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 27 dk+9.1 PIR
- Stefanie Marie Dolson Edirne BLD. Edirnespor · 32 dk+8.4 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 32 dk+5.0 PIR
- Ewelina Katarzyna Kobryn Fenerbahçe · 14 dk+4.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ivory Rochelle Latta Edirne BLD. Edirnespor · 35 dk−13.3 PIR
- Dila Yıldırım Edirne BLD. Edirnespor · 30 dk−3.8 PIR
- Saynur Tozlu Edirne BLD. Edirnespor · 28 dk−2.9 PIR
- Deniz Şanlı Edirne BLD. Edirnespor · 8 dk−2.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tuğçe Canıtez 50 asist barajını geçti
- Ivory Rochelle Latta 50 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 70.5 | 70.6 | 114.9 | 50.7% | 10.4% | 42.1% | 10.8% | 85.0 | 39.2% | 14.2% | 82.1% | 25.0% | +29.9 |
| Edirne BLD. Edirnespor | 70.6 | 70.6 | 85.0 | 39.2% | 14.2% | 17.9% | 25.0% | 114.9 | 50.7% | 10.4% | 57.9% | 10.8% | -29.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Edirne BLD. Edirnespor |
|---|---|---|
| 36/74 (%48.6) | Saha İçi Şut | 21/60 (%35.0) |
| 33/62 (%53.2) | 2 Sayı | 16/36 (%44.4) |
| 3/12 (%25.0) | 3 Sayı | 5/24 (%20.8) |
| 6/8 (%75.0) | Serbest Atış | 13/15 (%86.7) |
| 48 | Ribaund | 29 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 26 | Asist | 16 |
| 5 | Top Çalma | 3 |
| 1 | Blok | 1 |
| 9 | Top Kaybı | 11 |
| 17 | Faul | 18 |
| 112 | Verimlilik (PIR) | 57 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 17.10.2015Fenerbahçe 81-60 Edirne BLD. Edirnespor
- 09.01.2016Edirne BLD. Edirnespor 71-86 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

