KBSL · 1. Hafta · 2015-2016 · 18 Ekim 2015 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Abdullah Gül Üniversitesi Mersin BŞB. karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi | 18 | 21 | 20 | 17 | 76 |
| Mersin BŞB. | 14 | 20 | 15 | 24 | 73 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.0 sezon ort. 73.8 | Tempo | 70.0 sezon ort. 75.1 |
| Hücum | ||
108.6 sezon ort. 97.3 | 100 hücumda sayı | 104.4 sezon ort. 100.5 |
53.7% sezon ort. 48.3% | eFG% | 38.9% sezon ort. 48.8% |
16.7% sezon ort. 17.4% | Top kaybı oranı | 12.1% sezon ort. 16.1% |
28.6% sezon ort. 28.5% | Hücum ribaundu % | 43.8% sezon ort. 28.4% |
46.3% sezon ort. 26.3% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 21.2% |
13.0% sezon ort. 20.8% | Üçlük payı | 29.2% sezon ort. 31.3% |
| Savunma | ||
104.4 sezon ort. 95.1 | 100 savunmada yenen sayı | 108.6 sezon ort. 93.4 |
38.9% sezon ort. 45.5% | Rakip eFG% | 53.7% sezon ort. 44.4% |
12.1% sezon ort. 16.5% | Zorlanan top kaybı | 16.7% sezon ort. 16.1% |
43.8% sezon ort. 27.8% | Rakip hücum ribaundu % | 28.6% sezon ort. 27.4% |
25.0% sezon ort. 26.2% | Rakip serbest atış oranı | 46.3% sezon ort. 25.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marina Bas Mersin BŞB. · 40 dk+8.2 PIR
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 35 dk+7.5 PIR
- Janel Mc Carville Abdullah Gül Üniversitesi · 30 dk+7.2 PIR
- Esra Ural Abdullah Gül Üniversitesi · 10 dk+3.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Aneika Anna Kay Henry Mersin BŞB. · 39 dk−15.5 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 22 dk−3.8 PIR
- Tuğba Theodore Mersin BŞB. · 24 dk−3.7 PIR
- Duygu Ekşi Mersin BŞB. · 12 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Abdullah Gül Üniversitesi | 70.0 | 70.0 | 108.6 | 53.7% | 16.7% | 28.6% | 46.3% | 104.4 | 38.9% | 12.1% | 56.3% | 25.0% | +4.2 |
| Mersin BŞB. | 69.9 | 70.0 | 104.4 | 38.9% | 12.1% | 43.8% | 25.0% | 108.6 | 53.7% | 16.7% | 71.4% | 46.3% | -4.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 28/54 (%51.9) | Saha İçi Şut | 23/72 (%31.9) |
| 26/47 (%55.3) | 2 Sayı | 13/51 (%25.5) |
| 2/7 (%28.6) | 3 Sayı | 10/21 (%47.6) |
| 18/25 (%72.0) | Serbest Atış | 17/18 (%94.4) |
| 35 | Ribaund | 41 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 21 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 22 | Asist | 11 |
| 3 | Top Çalma | 5 |
| 5 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 22 | Faul | 23 |
| 95 | Verimlilik (PIR) | 69 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.10.2015Abdullah Gül Üniversitesi 76-73 Mersin BŞB.
- 09.01.2016Mersin BŞB. 77-58 Abdullah Gül Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

