KBSL · 1. Hafta · 2023-2024 · 13 Eylül 2023 00:00
Beşiktaş BOA ilk yarıyı 41-46 geride kapattı, ikinci yarıyı 47-32 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş BOA | 23 | 18 | 24 | 23 | 88 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 26 | 20 | 20 | 12 | 78 |
| Beşiktaş BOA | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.4 sezon ort. 77.0 | Tempo | 73.4 sezon ort. 78.5 |
| Hücum | ||
120.4 sezon ort. 109.8 | 100 hücumda sayı | 105.8 sezon ort. 99.3 |
53.3% sezon ort. 49.0% | eFG% | 51.5% sezon ort. 47.5% |
10.7% sezon ort. 13.2% | Top kaybı oranı | 18.2% sezon ort. 16.5% |
28.9% sezon ort. 34.6% | Hücum ribaundu % | 36.8% sezon ort. 31.2% |
52.5% sezon ort. 25.8% | Serbest atış oranı | 19.7% sezon ort. 21.2% |
32.8% sezon ort. 31.6% | Üçlük payı | 37.9% sezon ort. 29.5% |
| Savunma | ||
105.8 sezon ort. 98.4 | 100 savunmada yenen sayı | 120.4 sezon ort. 105.6 |
51.5% sezon ort. 47.0% | Rakip eFG% | 53.3% sezon ort. 50.9% |
18.2% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 10.7% sezon ort. 14.1% |
36.8% sezon ort. 26.1% | Rakip hücum ribaundu % | 28.9% sezon ort. 28.1% |
19.7% sezon ort. 23.0% | Rakip serbest atış oranı | 52.5% sezon ort. 25.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jovana Nogic Beşiktaş BOA · 40 dk+16.3 PIR
- Chastity Monique Reed İlkem Yapı Tarsus Spor · 22 dk+9.7 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş BOA · 34 dk+9.0 PIR
- Mihaela Lazic Beşiktaş BOA · 38 dk+8.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Yağmur Bul İlkem Yapı Tarsus Spor · 26 dk−10.1 PIR
- Sıla Kaplan Beşiktaş BOA · 21 dk−5.7 PIR
- Elif Bayram Beşiktaş BOA · 38 dk−5.6 PIR
- Işılay Eğin İlkem Yapı Tarsus Spor · 14 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş BOA | 73.1 | 73.4 | 120.4 | 53.3% | 10.7% | 28.9% | 52.5% | 105.8 | 51.5% | 18.2% | 63.2% | 19.7% | +14.6 |
| İlkem Yapı Tarsus Spor | 73.7 | 73.4 | 105.8 | 51.5% | 18.2% | 36.8% | 19.7% | 120.4 | 53.3% | 10.7% | 71.1% | 52.5% | -14.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş BOA | Kategori | İlkem Yapı Tarsus Spor |
|---|---|---|
| 28/61 (%45.9) | Saha İçi Şut | 31/66 (%47.0) |
| 19/41 (%46.3) | 2 Sayı | 25/41 (%61.0) |
| 9/20 (%45.0) | 3 Sayı | 6/25 (%24.0) |
| 23/32 (%71.9) | Serbest Atış | 10/13 (%76.9) |
| 35 | Ribaund | 41 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 16 | Asist | 24 |
| 9 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 16 |
| 14 | Faul | 22 |
| 191 | Verimlilik (PIR) | 191 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 12.09.2023Beşiktaş BOA 88-78 İlkem Yapı Tarsus Spor
- 23.12.2023İlkem Yapı Tarsus Spor 71-95 Beşiktaş BOA
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

