KBSL · 1. Hafta · 2022-2023 · 9 Ekim 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Melikgazi Kayseri Basketbol Beşiktaş karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 19 | 18 | 21 | 13 | 71 |
| Beşiktaş | 20 | 14 | 17 | 18 | 69 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.0 sezon ort. 75.4 | Tempo | 75.0 sezon ort. 76.3 |
| Hücum | ||
94.9 sezon ort. 91.0 | 100 hücumda sayı | 91.7 sezon ort. 95.1 |
46.9% sezon ort. 45.7% | eFG% | 45.5% sezon ort. 44.5% |
14.2% sezon ort. 19.7% | Top kaybı oranı | 18.1% sezon ort. 14.8% |
26.3% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 31.7% sezon ort. 26.4% |
31.3% sezon ort. 27.9% | Serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 27.2% |
31.3% sezon ort. 24.4% | Üçlük payı | 34.3% sezon ort. 27.3% |
| Savunma | ||
91.7 sezon ort. 106.9 | 100 savunmada yenen sayı | 94.9 sezon ort. 99.8 |
45.5% sezon ort. 52.0% | Rakip eFG% | 46.9% sezon ort. 46.1% |
18.1% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 14.2% sezon ort. 14.8% |
31.7% sezon ort. 30.7% | Rakip hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 31.5% |
17.9% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 24.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Meltem Topaloğlu Beşiktaş · 28 dk+6.9 PIR
- Burcu Yağan Melikgazi Kayseri Basketbol · 31 dk+5.0 PIR
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 10 dk+3.2 PIR
- İnci Güçlü Beşiktaş · 16 dk+2.4 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Daugile Sarauskaite Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk−4.4 PIR
- Dana Kiana Evans Beşiktaş · 38 dk−3.4 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 28 dk−1.7 PIR
- Kübra İmren Sevindik Beşiktaş · 14 dk−1.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 74.8 | 75.0 | 94.9 | 46.9% | 14.2% | 26.3% | 31.3% | 91.7 | 45.5% | 18.1% | 68.3% | 17.9% | +3.3 |
| Beşiktaş | 75.3 | 75.0 | 91.7 | 45.5% | 18.1% | 31.7% | 17.9% | 94.9 | 46.9% | 14.2% | 73.7% | 31.3% | -3.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 28/64 (%43.8) | Saha İçi Şut | 27/67 (%40.3) |
| 24/44 (%54.5) | 2 Sayı | 20/44 (%45.5) |
| 4/20 (%20.0) | 3 Sayı | 7/23 (%30.4) |
| 11/20 (%55.0) | Serbest Atış | 8/12 (%66.7) |
| 38 | Ribaund | 41 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 18 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 1 |
| 12 | Top Kaybı | 16 |
| 15 | Faul | 19 |
| 159 | Verimlilik (PIR) | 144 |
Melikgazi Kayseri Basketbol
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Beşiktaş
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 17 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 6, Beşiktaş 11 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 08.10.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 71-69 Beşiktaş
- 07.01.2023Beşiktaş 84-81 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

