KBSL · 1. Hafta · 2020-2021 · 3 Ekim 2020 00:00
Nesibe Aydın 3. çeyreği 27-13 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Nesibe Aydın | 21 | 15 | 27 | 16 | 79 |
| Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol | 21 | 14 | 13 | 12 | 60 |
| Nesibe Aydın | Kategori | Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.8 sezon ort. 74.7 | Tempo | 79.8 sezon ort. 76.8 |
| Hücum | ||
98.3 sezon ort. 101.3 | 100 hücumda sayı | 75.7 sezon ort. 83.2 |
50.7% sezon ort. 49.0% | eFG% | 46.3% sezon ort. 41.1% |
19.3% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 31.3% sezon ort. 17.9% |
34.2% sezon ort. 27.3% | Hücum ribaundu % | 22.6% sezon ort. 24.5% |
14.1% sezon ort. 19.4% | Serbest atış oranı | 22.2% sezon ort. 23.6% |
32.4% sezon ort. 33.7% | Üçlük payı | 29.6% sezon ort. 35.9% |
| Savunma | ||
75.7 sezon ort. 90.8 | 100 savunmada yenen sayı | 98.3 sezon ort. 112.6 |
46.3% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 52.8% |
31.3% sezon ort. 19.6% | Zorlanan top kaybı | 19.3% sezon ort. 13.9% |
22.6% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 35.6% |
22.2% sezon ort. 23.6% | Rakip serbest atış oranı | 14.1% sezon ort. 19.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Harika Gözde Eldaş Nesibe Aydın · 23 dk+12.8 PIR
- Dürdane Gülşah Gümüşay Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol · 37 dk+9.0 PIR
- Tuğba Oral Nesibe Aydın · 25 dk+5.6 PIR
- Ruth Cecilia Hebard Nesibe Aydın · 36 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sheylani Peddy Nesibe Aydın · 33 dk−10.2 PIR
- Ezgi Manlacı Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol · 29 dk−6.2 PIR
- Hülya Çoklar Asarcıklı Nesibe Aydın · 15 dk−2.8 PIR
- Büşra Akgün Nesibe Aydın · 20 dk−1.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Nesibe Aydın | 80.4 | 79.8 | 98.3 | 50.7% | 19.3% | 34.2% | 14.1% | 75.7 | 46.3% | 31.3% | 77.4% | 22.2% | +22.6 |
| Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol | 79.3 | 79.8 | 75.7 | 46.3% | 31.3% | 22.6% | 22.2% | 98.3 | 50.7% | 19.3% | 65.8% | 14.1% | -22.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Nesibe Aydın | Kategori | Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol |
|---|---|---|
| 33/71 (%46.5) | Saha İçi Şut | 23/54 (%42.6) |
| 27/48 (%56.3) | 2 Sayı | 19/38 (%50.0) |
| 6/23 (%26.1) | 3 Sayı | 4/16 (%25.0) |
| 7/10 (%70.0) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 37 | Ribaund | 32 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 23 | Asist | 16 |
| 14 | Top Çalma | 10 |
| 2 | Blok | 1 |
| 18 | Top Kaybı | 27 |
| 13 | Faul | 17 |
| 94 | Verimlilik (PIR) | 59 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 02.10.2020Nesibe Aydın 79-60 Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol
- 29.12.2020Büyükşehir Belediyesi Adana Basketbol 70-84 Nesibe Aydın
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

