KBSL · 21. Hafta · 2015-2016 · 13 Mart 2016 00:00
Abdullah Gül Üniversitesi 1. çeyreği 22-12 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi | 22 | 22 | 20 | 16 | 80 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 12 | 24 | 19 | 19 | 74 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
82.5 sezon ort. 73.4 | Tempo | 82.5 sezon ort. 76.0 |
| Hücum | ||
97.0 sezon ort. 97.7 | 100 hücumda sayı | 89.6 sezon ort. 95.2 |
58.5% sezon ort. 48.2% | eFG% | 44.4% sezon ort. 45.5% |
27.1% sezon ort. 17.0% | Top kaybı oranı | 24.1% sezon ort. 15.9% |
26.1% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 29.7% |
49.1% sezon ort. 26.2% | Serbest atış oranı | 38.7% sezon ort. 26.1% |
11.3% sezon ort. 20.9% | Üçlük payı | 27.4% sezon ort. 26.6% |
| Savunma | ||
89.6 sezon ort. 95.6 | 100 savunmada yenen sayı | 97.0 sezon ort. 100.7 |
44.4% sezon ort. 45.3% | Rakip eFG% | 58.5% sezon ort. 48.8% |
24.1% sezon ort. 16.1% | Zorlanan top kaybı | 27.1% sezon ort. 15.2% |
35.1% sezon ort. 28.3% | Rakip hücum ribaundu % | 26.1% sezon ort. 24.8% |
38.7% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 49.1% sezon ort. 24.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Pınar Gezici Abdullah Gül Üniversitesi · 27 dk+8.1 PIR
- Şebnem Nezahat Kimyacıoğlu Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk+6.1 PIR
- Hülya Özkan Yakın Doğu Üniversitesi · 20 dk+5.1 PIR
- Asena Yalçın Yakın Doğu Üniversitesi · 28 dk+5.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 33 dk−9.8 PIR
- Mirna Mazic Abdullah Gül Üniversitesi · 23 dk−9.3 PIR
- Yelena Leuchanka Yakın Doğu Üniversitesi · 36 dk−8.0 PIR
- Kelsey Bone Yakın Doğu Üniversitesi · 15 dk−7.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Abdullah Gül Üniversitesi | 82.4 | 82.5 | 97.0 | 58.5% | 27.1% | 26.1% | 49.1% | 89.6 | 44.4% | 24.1% | 64.9% | 38.7% | +7.4 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 82.6 | 82.5 | 89.6 | 44.4% | 24.1% | 35.1% | 38.7% | 97.0 | 58.5% | 27.1% | 73.9% | 49.1% | -7.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 30/53 (%56.6) | Saha İçi Şut | 24/62 (%38.7) |
| 28/47 (%59.6) | 2 Sayı | 17/45 (%37.8) |
| 2/6 (%33.3) | 3 Sayı | 7/17 (%41.2) |
| 18/26 (%69.2) | Serbest Atış | 19/24 (%79.2) |
| 30 | Ribaund | 30 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 17 |
| 15 | Asist | 9 |
| 12 | Top Çalma | 10 |
| 2 | Blok | 0 |
| 24 | Top Kaybı | 23 |
| 28 | Faul | 27 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 57 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 11.12.2015Yakın Doğu Üniversitesi 74-81 Abdullah Gül Üniversitesi
- 12.03.2016Abdullah Gül Üniversitesi 80-74 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

