KBSL · 22. Hafta · 2015-2016 · 16 Mart 2016 00:00
Adana Aski ilk yarıyı 37-38 geride kapattı, ikinci yarıyı 47-36 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Adana Aski | 17 | 20 | 20 | 27 | 84 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 17 | 21 | 15 | 21 | 74 |
| Adana Aski | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.2 sezon ort. 75.3 | Tempo | 71.2 sezon ort. 73.7 |
| Hücum | ||
117.4 sezon ort. 95.8 | 100 hücumda sayı | 104.3 sezon ort. 97.5 |
51.6% sezon ort. 45.5% | eFG% | 53.4% sezon ort. 48.3% |
15.0% sezon ort. 16.6% | Top kaybı oranı | 12.0% sezon ort. 17.5% |
40.5% sezon ort. 30.7% | Hücum ribaundu % | 12.9% sezon ort. 29.0% |
38.1% sezon ort. 24.7% | Serbest atış oranı | 31.0% sezon ort. 26.7% |
33.3% sezon ort. 32.2% | Üçlük payı | 17.2% sezon ort. 20.7% |
| Savunma | ||
104.3 sezon ort. 102.1 | 100 savunmada yenen sayı | 117.4 sezon ort. 94.6 |
53.4% sezon ort. 48.8% | Rakip eFG% | 51.6% sezon ort. 45.0% |
12.0% sezon ort. 16.6% | Zorlanan top kaybı | 15.0% sezon ort. 16.4% |
12.9% sezon ort. 28.1% | Rakip hücum ribaundu % | 40.5% sezon ort. 28.1% |
31.0% sezon ort. 31.7% | Rakip serbest atış oranı | 38.1% sezon ort. 25.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Shavonte Sade Zellous Adana Aski · 40 dk+18.3 PIR
- Erlana Lanay Larkins Adana Aski · 36 dk+11.0 PIR
- Esra Erden Atacan Adana Aski · 8 dk+2.7 PIR
- Mirna Mazic Abdullah Gül Üniversitesi · 25 dk+2.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Amanda Agnes Sofia Zahui Bazoukou Adana Aski · 13 dk−5.5 PIR
- Chelsea Gray Abdullah Gül Üniversitesi · 33 dk−4.1 PIR
- Janel Mc Carville Abdullah Gül Üniversitesi · 22 dk−3.8 PIR
- Lara Sanders Abdullah Gül Üniversitesi · 32 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Adana Aski | 71.6 | 71.2 | 117.4 | 51.6% | 15.0% | 40.5% | 38.1% | 104.3 | 53.4% | 12.0% | 87.1% | 31.0% | +13.0 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | 70.9 | 71.2 | 104.3 | 53.4% | 12.0% | 12.9% | 31.0% | 117.4 | 51.6% | 15.0% | 59.5% | 38.1% | -13.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Adana Aski | Kategori | Abdullah Gül Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/63 (%46.0) | Saha İçi Şut | 29/58 (%50.0) |
| 22/42 (%52.4) | 2 Sayı | 25/48 (%52.1) |
| 7/21 (%33.3) | 3 Sayı | 4/10 (%40.0) |
| 19/24 (%79.2) | Serbest Atış | 12/18 (%66.7) |
| 42 | Ribaund | 26 |
| 15 | Hücum Ribaundu | 4 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 17 | Asist | 13 |
| 4 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 9 |
| 17 | Faul | 23 |
| 96 | Verimlilik (PIR) | 76 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.12.2015Abdullah Gül Üniversitesi 83-68 Adana Aski
- 15.03.2016Adana Aski 84-74 Abdullah Gül Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

