KBSL · 1. Hafta · 2023-2024 · 14 Eylül 2023 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol maçı 10 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 15 | 25 | 22 | 32 | 94 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 21 | 17 | 23 | 23 | 84 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.8 sezon ort. 77.8 | Tempo | 71.8 sezon ort. 78.6 |
| Hücum | ||
131.5 sezon ort. 107.6 | 100 hücumda sayı | 116.5 sezon ort. 97.6 |
66.1% sezon ort. 53.2% | eFG% | 47.1% sezon ort. 47.8% |
12.6% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 8.1% sezon ort. 18.3% |
25.0% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 35.0% sezon ort. 31.9% |
27.4% sezon ort. 22.5% | Serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 22.7% |
35.5% sezon ort. 36.4% | Üçlük payı | 24.6% sezon ort. 30.2% |
| Savunma | ||
116.5 sezon ort. 106.0 | 100 savunmada yenen sayı | 131.5 sezon ort. 104.5 |
47.1% sezon ort. 51.7% | Rakip eFG% | 66.1% sezon ort. 51.6% |
8.1% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 12.6% sezon ort. 15.0% |
35.0% sezon ort. 29.9% | Rakip hücum ribaundu % | 25.0% sezon ort. 26.4% |
33.3% sezon ort. 24.2% | Rakip serbest atış oranı | 27.4% sezon ort. 21.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Claudia Monica Cuic Melikgazi Kayseri Basketbol · 36 dk+14.2 PIR
- Ayşegül Günay Aladağ Melikgazi Kayseri Basketbol · 29 dk+12.5 PIR
- Aaryn Deje Ellenberg Wiley Melikgazi Kayseri Basketbol · 38 dk+5.3 PIR
- Eda Şahin Bursa Uludağ Basketbol · 12 dk+3.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gintare Petronyte Melikgazi Kayseri Basketbol · 32 dk−9.0 PIR
- Kiana Williams Bursa Uludağ Basketbol · 29 dk−5.9 PIR
- Damla Gezgin Melikgazi Kayseri Basketbol · 21 dk−5.5 PIR
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 10 dk−4.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Ayşegül Günay Aladağ 500 asist barajını geçti
- Merve Arı 250 ribaund barajını geçti
- Miray Balotu 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 71.5 | 71.8 | 131.5 | 66.1% | 12.6% | 25.0% | 27.4% | 116.5 | 47.1% | 8.1% | 65.0% | 33.3% | +15.0 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 72.1 | 71.8 | 116.5 | 47.1% | 8.1% | 35.0% | 33.3% | 131.5 | 66.1% | 12.6% | 75.0% | 27.4% | -15.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 34/62 (%54.8) | Saha İçi Şut | 30/69 (%43.5) |
| 20/40 (%50.0) | 2 Sayı | 25/52 (%48.1) |
| 14/22 (%63.6) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 12/17 (%70.6) | Serbest Atış | 19/23 (%82.6) |
| 34 | Ribaund | 38 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 18 | Asist | 13 |
| 4 | Top Çalma | 1 |
| 3 | Blok | 0 |
| 10 | Top Kaybı | 7 |
| 21 | Faul | 22 |
| 218 | Verimlilik (PIR) | 168 |
Melikgazi Kayseri Basketbol
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Bursa Uludağ Basketbol
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 0, Bursa Uludağ Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 13.09.2023Melikgazi Kayseri Basketbol 94-84 Bursa Uludağ Basketbol
- 23.12.2023Bursa Uludağ Basketbol 75-99 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

