KBSL · 9. Hafta · 2022-2023 · 4 Aralık 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Bursa Uludağ Basketbol Melikgazi Kayseri Basketbol karşısında 1 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 21 | 21 | 25 | 14 | 81 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 23 | 20 | 20 | 19 | 82 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.6 sezon ort. 75.4 | Tempo | 74.6 sezon ort. 77.5 |
| Hücum | ||
107.5 sezon ort. 90.5 | 100 hücumda sayı | 111.1 sezon ort. 93.1 |
64.2% sezon ort. 45.1% | eFG% | 59.3% sezon ort. 48.7% |
26.4% sezon ort. 19.2% | Top kaybı oranı | 21.9% sezon ort. 19.4% |
30.8% sezon ort. 28.7% | Hücum ribaundu % | 38.2% sezon ort. 22.8% |
35.8% sezon ort. 27.7% | Serbest atış oranı | 33.9% sezon ort. 23.3% |
32.1% sezon ort. 24.5% | Üçlük payı | 47.5% sezon ort. 35.1% |
| Savunma | ||
111.1 sezon ort. 106.1 | 100 savunmada yenen sayı | 107.5 sezon ort. 107.6 |
59.3% sezon ort. 51.5% | Rakip eFG% | 64.2% sezon ort. 51.2% |
21.9% sezon ort. 15.7% | Zorlanan top kaybı | 26.4% sezon ort. 13.4% |
38.2% sezon ort. 30.4% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 30.3% |
33.9% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 35.8% sezon ort. 21.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 40 dk+9.6 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 28 dk+7.9 PIR
- Emma Jean Cannon Bursa Uludağ Basketbol · 40 dk+7.4 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 26 dk+6.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 10 dk−5.1 PIR
- Meryem Gültekin Bursa Uludağ Basketbol · 22 dk−4.7 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Bursa Uludağ Basketbol · 37 dk−4.7 PIR
- Deniz Çolakoğlu Bursa Uludağ Basketbol · 14 dk−1.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 75.4 | 74.6 | 107.5 | 64.2% | 26.4% | 30.8% | 35.8% | 111.1 | 59.3% | 21.9% | 61.8% | 33.9% | -3.6 |
| Bursa Uludağ Basketbol | 73.8 | 74.6 | 111.1 | 59.3% | 21.9% | 38.2% | 33.9% | 107.5 | 64.2% | 26.4% | 69.2% | 35.8% | +3.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Bursa Uludağ Basketbol |
|---|---|---|
| 30/53 (%56.6) | Saha İçi Şut | 29/59 (%49.2) |
| 22/36 (%61.1) | 2 Sayı | 17/31 (%54.8) |
| 8/17 (%47.1) | 3 Sayı | 12/28 (%42.9) |
| 13/19 (%68.4) | Serbest Atış | 12/20 (%60.0) |
| 29 | Ribaund | 31 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 18 |
| 15 | Asist | 17 |
| 9 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 0 |
| 22 | Top Kaybı | 19 |
| 18 | Faul | 17 |
| 167 | Verimlilik (PIR) | 168 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 03.12.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 81-82 Bursa Uludağ Basketbol
- 11.03.2023Bursa Uludağ Basketbol 86-75 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

