KBSL · 7. Hafta · 2022-2023 · 19 Kasım 2022 00:00
Melikgazi Kayseri Basketbol ilk yarıyı 40-46 geride kapattı, ikinci yarıyı 36-26 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 21 | 19 | 17 | 19 | 76 |
| Botaş | 29 | 17 | 17 | 9 | 72 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.6 sezon ort. 75.4 | Tempo | 74.6 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
102.9 sezon ort. 90.7 | 100 hücumda sayı | 95.5 sezon ort. 100.5 |
57.4% sezon ort. 45.3% | eFG% | 49.2% sezon ort. 47.4% |
21.5% sezon ort. 19.4% | Top kaybı oranı | 17.8% sezon ort. 14.6% |
32.3% sezon ort. 28.6% | Hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 29.0% |
18.0% sezon ort. 28.4% | Serbest atış oranı | 31.1% sezon ort. 23.9% |
19.7% sezon ort. 24.9% | Üçlük payı | 39.3% sezon ort. 35.4% |
| Savunma | ||
95.5 sezon ort. 106.7 | 100 savunmada yenen sayı | 102.9 sezon ort. 90.0 |
49.2% sezon ort. 51.8% | Rakip eFG% | 57.4% sezon ort. 43.9% |
17.8% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 21.5% sezon ort. 18.1% |
23.7% sezon ort. 31.0% | Rakip hücum ribaundu % | 32.3% sezon ort. 27.3% |
31.1% sezon ort. 25.3% | Rakip serbest atış oranı | 18.0% sezon ort. 28.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Keyona Lavette Hayes Melikgazi Kayseri Basketbol · 39 dk+8.2 PIR
- Mısra Albayrak Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk+4.5 PIR
- Destiny Slocum Botaş · 26 dk+3.8 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 37 dk+3.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Botaş · 35 dk−8.5 PIR
- Egle Sventoraite Botaş · 17 dk−6.3 PIR
- Victoria Macaulay Botaş · 32 dk−4.1 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 31 dk−2.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 73.8 | 74.6 | 102.9 | 57.4% | 21.5% | 32.3% | 18.0% | 95.5 | 49.2% | 17.8% | 76.3% | 31.1% | +7.4 |
| Botaş | 75.4 | 74.6 | 95.5 | 49.2% | 17.8% | 23.7% | 31.1% | 102.9 | 57.4% | 21.5% | 67.7% | 18.0% | -7.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 33/61 (%54.1) | Saha İçi Şut | 25/61 (%41.0) |
| 29/49 (%59.2) | 2 Sayı | 15/37 (%40.5) |
| 4/12 (%33.3) | 3 Sayı | 10/24 (%41.7) |
| 6/11 (%54.5) | Serbest Atış | 12/19 (%63.2) |
| 39 | Ribaund | 30 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 18 | Asist | 19 |
| 8 | Top Çalma | 10 |
| 0 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 15 |
| 20 | Faul | 14 |
| 176 | Verimlilik (PIR) | 148 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Melikgazi Kayseri Basketbol 4, Botaş 10 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 18.11.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 76-72 Botaş
- 05.03.2023Botaş 98-47 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

