KBSL · 3. Hafta · 2022-2023 · 23 Ekim 2022 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Melikgazi Kayseri Basketbol Rize Belediyesi karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 17 | 25 | 21 | 17 | 80 |
| Rize Belediyesi | 22 | 21 | 20 | 15 | 78 |
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.2 sezon ort. 75.3 | Tempo | 77.2 sezon ort. 77.3 |
| Hücum | ||
103.9 sezon ort. 90.6 | 100 hücumda sayı | 100.8 sezon ort. 83.5 |
38.0% sezon ort. 46.1% | eFG% | 60.2% sezon ort. 40.9% |
11.3% sezon ort. 19.9% | Top kaybı oranı | 21.1% sezon ort. 17.9% |
40.0% sezon ort. 28.1% | Hücum ribaundu % | 10.3% sezon ort. 27.3% |
33.3% sezon ort. 27.8% | Serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 22.7% |
24.0% sezon ort. 24.7% | Üçlük payı | 35.6% sezon ort. 42.0% |
| Savunma | ||
100.8 sezon ort. 106.5 | 100 savunmada yenen sayı | 103.9 sezon ort. 99.0 |
60.2% sezon ort. 51.4% | Rakip eFG% | 38.0% sezon ort. 48.5% |
21.1% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 11.3% sezon ort. 17.9% |
10.3% sezon ort. 31.3% | Rakip hücum ribaundu % | 40.0% sezon ort. 30.9% |
16.9% sezon ort. 25.8% | Rakip serbest atış oranı | 33.3% sezon ort. 26.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Arzu Özdemir Rize Belediyesi · 38 dk+15.7 PIR
- Ruth Helena Sherrill Rize Belediyesi · 35 dk+14.9 PIR
- Ezinne Josephine Kalu Melikgazi Kayseri Basketbol · 33 dk+14.9 PIR
- Sevgi Tonguç Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk+9.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Lyndra Shajuan Weaver Melikgazi Kayseri Basketbol · 37 dk−10.7 PIR
- Zeynep Kalbisağde Melikgazi Kayseri Basketbol · 16 dk−4.8 PIR
- Şuğranur Sönmez Melikgazi Kayseri Basketbol · 21 dk−4.5 PIR
- Burcu Yağan Melikgazi Kayseri Basketbol · 35 dk−2.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Melikgazi Kayseri Basketbol | 77.0 | 77.2 | 103.9 | 38.0% | 11.3% | 40.0% | 33.3% | 100.8 | 60.2% | 21.1% | 89.7% | 16.9% | +3.1 |
| Rize Belediyesi | 77.4 | 77.2 | 100.8 | 60.2% | 21.1% | 10.3% | 16.9% | 103.9 | 38.0% | 11.3% | 60.0% | 33.3% | -3.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Melikgazi Kayseri Basketbol | Kategori | Rize Belediyesi |
|---|---|---|
| 27/75 (%36.0) | Saha İçi Şut | 31/59 (%52.5) |
| 24/57 (%42.1) | 2 Sayı | 22/38 (%57.9) |
| 3/18 (%16.7) | 3 Sayı | 9/21 (%42.9) |
| 23/25 (%92.0) | Serbest Atış | 7/10 (%70.0) |
| 46 | Ribaund | 33 |
| 20 | Hücum Ribaundu | 3 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 13 | Asist | 21 |
| 10 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 17 |
| 16 | Faul | 22 |
| 171 | Verimlilik (PIR) | 177 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 22.10.2022Melikgazi Kayseri Basketbol 80-78 Rize Belediyesi
- 20.01.2023Rize Belediyesi 71-63 Melikgazi Kayseri Basketbol
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

