KBSL · 3. Hafta · 2022-2023 · 23 Ekim 2022 00:00
Botaş maçı 6 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 18 | 16 | 19 | 71 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 12 | 12 | 20 | 21 | 65 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.2 sezon ort. 74.4 | Tempo | 75.2 sezon ort. 76.6 |
| Hücum | ||
97.5 sezon ort. 100.4 | 100 hücumda sayı | 83.7 sezon ort. 117.4 |
44.4% sezon ort. 47.5% | eFG% | 40.8% sezon ort. 55.1% |
15.3% sezon ort. 14.7% | Top kaybı oranı | 17.6% sezon ort. 13.1% |
29.3% sezon ort. 28.8% | Hücum ribaundu % | 31.0% sezon ort. 35.2% |
31.7% sezon ort. 23.9% | Serbest atış oranı | 33.8% sezon ort. 19.9% |
47.6% sezon ort. 35.1% | Üçlük payı | 33.8% sezon ort. 31.7% |
| Savunma | ||
83.7 sezon ort. 90.6 | 100 savunmada yenen sayı | 97.5 sezon ort. 86.0 |
40.8% sezon ort. 44.5% | Rakip eFG% | 44.4% sezon ort. 46.5% |
17.6% sezon ort. 18.3% | Zorlanan top kaybı | 15.3% sezon ort. 22.7% |
31.0% sezon ort. 27.3% | Rakip hücum ribaundu % | 29.3% sezon ort. 23.6% |
33.8% sezon ort. 27.6% | Rakip serbest atış oranı | 31.7% sezon ort. 23.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sehernaz Çidal Botaş · 25 dk+10.3 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 37 dk+8.2 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 15 dk+5.9 PIR
- Egle Sventoraite Botaş · 23 dk+2.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alina Iagupova Fenerbahçe Alagöz Holding · 36 dk−22.6 PIR
- Kayla McBride Fenerbahçe Alagöz Holding · 35 dk−13.4 PIR
- Destiny Slocum Botaş · 31 dk−11.7 PIR
- Kıah Irene Stokes Fenerbahçe Alagöz Holding · 27 dk−10.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 72.8 | 75.2 | 97.5 | 44.4% | 15.3% | 29.3% | 31.7% | 83.7 | 40.8% | 17.6% | 69.0% | 33.8% | +13.9 |
| Fenerbahçe Alagöz Holding | 77.7 | 75.2 | 83.7 | 40.8% | 17.6% | 31.0% | 33.8% | 97.5 | 44.4% | 15.3% | 70.7% | 31.7% | -13.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe Alagöz Holding |
|---|---|---|
| 24/63 (%38.1) | Saha İçi Şut | 23/65 (%35.4) |
| 16/33 (%48.5) | 2 Sayı | 16/43 (%37.2) |
| 8/30 (%26.7) | 3 Sayı | 7/22 (%31.8) |
| 15/20 (%75.0) | Serbest Atış | 12/22 (%54.5) |
| 41 | Ribaund | 42 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 16 | Asist | 11 |
| 11 | Top Çalma | 6 |
| 2 | Blok | 0 |
| 13 | Top Kaybı | 16 |
| 23 | Faul | 24 |
| 161 | Verimlilik (PIR) | 104 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Botaş 1, Fenerbahçe Alagöz Holding 13 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 22.10.2022Botaş 71-65 Fenerbahçe Alagöz Holding
- 20.01.2023Fenerbahçe Alagöz Holding 88-64 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

