KBSL · 1. Hafta · 2022-2023 · 8 Ekim 2022 00:00
Botaş ilk yarıyı 43-45 geride kapattı, ikinci yarıyı 46-34 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 25 | 21 | 25 | 89 |
| OGM Ormanspor | 20 | 25 | 16 | 18 | 79 |
| Botaş | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.7 sezon ort. 74.6 | Tempo | 69.7 sezon ort. 73.9 |
| Hücum | ||
127.1 sezon ort. 99.5 | 100 hücumda sayı | 114.0 sezon ort. 99.1 |
59.4% sezon ort. 47.0% | eFG% | 51.5% sezon ort. 48.5% |
5.3% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 12.2% sezon ort. 16.9% |
16.1% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 38.2% sezon ort. 26.3% |
25.0% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 24.3% |
34.4% sezon ort. 35.6% | Üçlük payı | 22.4% sezon ort. 41.2% |
| Savunma | ||
114.0 sezon ort. 89.6 | 100 savunmada yenen sayı | 127.1 sezon ort. 107.8 |
51.5% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 59.4% sezon ort. 50.9% |
12.2% sezon ort. 18.4% | Zorlanan top kaybı | 5.3% sezon ort. 13.2% |
38.2% sezon ort. 27.1% | Rakip hücum ribaundu % | 16.1% sezon ort. 27.0% |
17.9% sezon ort. 28.2% | Rakip serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 27.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Destiny Slocum Botaş · 35 dk+11.7 PIR
- Sevgi Uzun Botaş · 40 dk+10.7 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 18 dk+8.1 PIR
- Fatmanur Karakaş OGM Ormanspor · 27 dk+8.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Jelena Dubljevic OGM Ormanspor · 34 dk−13.0 PIR
- Kübra Erat OGM Ormanspor · 25 dk−3.6 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz Botaş · 11 dk−2.1 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 22 dk−1.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 70.0 | 69.7 | 127.1 | 59.4% | 5.3% | 16.1% | 25.0% | 114.0 | 51.5% | 12.2% | 61.8% | 17.9% | +13.0 |
| OGM Ormanspor | 69.3 | 69.7 | 114.0 | 51.5% | 12.2% | 38.2% | 17.9% | 127.1 | 59.4% | 5.3% | 83.9% | 25.0% | -13.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 33/64 (%51.6) | Saha İçi Şut | 32/67 (%47.8) |
| 23/42 (%54.8) | 2 Sayı | 27/52 (%51.9) |
| 10/22 (%45.5) | 3 Sayı | 5/15 (%33.3) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 26 | Ribaund | 39 |
| 5 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 21 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 28 | Asist | 22 |
| 5 | Top Çalma | 2 |
| 2 | Blok | 0 |
| 4 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 21 |
| 222 | Verimlilik (PIR) | 183 |
Botaş
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
OGM Ormanspor
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 13 karşılaşmada Botaş 7, OGM Ormanspor 6 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.10.2022Botaş 89-79 OGM Ormanspor
- 07.01.2023OGM Ormanspor 78-75 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

