KBSL · 7. Hafta · 2021-2022 · 5 Aralık 2021 00:00
OGM Ormanspor ilk yarıyı 33-36 geride kapattı, ikinci yarıyı 37-27 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 13 | 23 | 13 | 14 | 63 |
| OGM Ormanspor | 23 | 10 | 17 | 20 | 70 |
| Botaş | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.6 sezon ort. 71.0 | Tempo | 68.6 sezon ort. 74.4 |
| Hücum | ||
93.4 sezon ort. 107.6 | 100 hücumda sayı | 100.4 sezon ort. 104.1 |
47.2% sezon ort. 52.9% | eFG% | 47.7% sezon ort. 49.8% |
17.7% sezon ort. 15.0% | Top kaybı oranı | 15.7% sezon ort. 14.8% |
19.4% sezon ort. 26.3% | Hücum ribaundu % | 35.1% sezon ort. 28.3% |
32.1% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 20.3% sezon ort. 22.3% |
37.7% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 26.6% sezon ort. 31.9% |
| Savunma | ||
100.4 sezon ort. 100.7 | 100 savunmada yenen sayı | 93.4 sezon ort. 96.2 |
47.7% sezon ort. 48.3% | Rakip eFG% | 47.2% sezon ort. 46.5% |
15.7% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 17.7% sezon ort. 14.7% |
35.1% sezon ort. 29.4% | Rakip hücum ribaundu % | 19.4% sezon ort. 24.9% |
20.3% sezon ort. 28.2% | Rakip serbest atış oranı | 32.1% sezon ort. 19.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Sehernaz Çidal Botaş · 33 dk+11.1 PIR
- Soana Kautelia Angelina Lucet OGM Ormanspor · 30 dk+8.2 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 29 dk+4.2 PIR
- Meltem Avcı Yılmaz OGM Ormanspor · 17 dk+4.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 35 dk−9.6 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 35 dk−9.1 PIR
- Gökşen Fitik OGM Ormanspor · 24 dk−8.2 PIR
- Annamaria Prezelj Botaş · 28 dk−6.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jazmine Elizabeth Davis 100 sayı barajını geçti
- Aija Jurjane 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 67.5 | 68.6 | 93.4 | 47.2% | 17.7% | 19.4% | 32.1% | 100.4 | 47.7% | 15.7% | 64.9% | 20.3% | -7.0 |
| OGM Ormanspor | 69.7 | 68.6 | 100.4 | 47.7% | 15.7% | 35.1% | 20.3% | 93.4 | 47.2% | 17.7% | 80.6% | 32.1% | +7.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | OGM Ormanspor |
|---|---|---|
| 22/53 (%41.5) | Saha İçi Şut | 27/64 (%42.2) |
| 16/33 (%48.5) | 2 Sayı | 20/47 (%42.6) |
| 6/20 (%30.0) | 3 Sayı | 7/17 (%41.2) |
| 13/17 (%76.5) | Serbest Atış | 9/13 (%69.2) |
| 30 | Ribaund | 38 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 17 | Asist | 17 |
| 6 | Top Çalma | 11 |
| 1 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 13 |
| 16 | Faul | 20 |
| 69 | Verimlilik (PIR) | 83 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 8 karşılaşmada Botaş 6, OGM Ormanspor 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-4
- 04.12.2021Botaş 63-70 OGM Ormanspor
- 04.03.2022OGM Ormanspor 77-61 Botaş
- 22.04.2022OGM Ormanspor 72-71 Botaş
- 25.04.2022Botaş 83-77 OGM Ormanspor
- 28.04.2022OGM Ormanspor 70-61 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

