KBSL · 6. Hafta · 2021-2022 · 27 Kasım 2021 00:00
Botaş 1. çeyreği 29-13 kazanarak farkı açtı. UMF Yapı İzmit Belediyespor ikinci yarıda 32-24 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 13 | 16 | 17 | 15 | 61 |
| Botaş | 29 | 16 | 7 | 17 | 69 |
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.4 sezon ort. 77.1 | Tempo | 66.4 sezon ort. 71.1 |
| Hücum | ||
91.8 sezon ort. 92.1 | 100 hücumda sayı | 104.0 sezon ort. 107.3 |
37.5% sezon ort. 45.2% | eFG% | 60.9% sezon ort. 52.5% |
13.3% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 25.2% sezon ort. 14.7% |
41.0% sezon ort. 23.6% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 25.8% |
26.6% sezon ort. 24.2% | Serbest atış oranı | 5.5% sezon ort. 22.7% |
32.8% sezon ort. 37.0% | Üçlük payı | 43.6% sezon ort. 37.6% |
| Savunma | ||
104.0 sezon ort. 103.9 | 100 savunmada yenen sayı | 91.8 sezon ort. 101.0 |
60.9% sezon ort. 51.4% | Rakip eFG% | 37.5% sezon ort. 48.7% |
25.2% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 13.3% sezon ort. 16.4% |
33.3% sezon ort. 31.7% | Rakip hücum ribaundu % | 41.0% sezon ort. 29.1% |
5.5% sezon ort. 19.9% | Rakip serbest atış oranı | 26.6% sezon ort. 27.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 25 dk+7.6 PIR
- Kristina Jasmine Higgins UMF Yapı İzmit Belediyespor · 33 dk+7.6 PIR
- Pelin Gülçelik Botaş · 24 dk+6.2 PIR
- Annamaria Prezelj Botaş · 17 dk+4.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Nirra Fields UMF Yapı İzmit Belediyespor · 33 dk−18.4 PIR
- Marina Solopova UMF Yapı İzmit Belediyespor · 32 dk−9.0 PIR
- Aija Jurjane Botaş · 37 dk−8.3 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 22 dk−5.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | 66.5 | 66.4 | 91.8 | 37.5% | 13.3% | 41.0% | 26.6% | 104.0 | 60.9% | 25.2% | 66.7% | 5.5% | -12.3 |
| Botaş | 66.3 | 66.4 | 104.0 | 60.9% | 25.2% | 33.3% | 5.5% | 91.8 | 37.5% | 13.3% | 59.0% | 26.6% | +12.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| UMF Yapı İzmit Belediyespor | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 23/64 (%35.9) | Saha İçi Şut | 28/55 (%50.9) |
| 21/43 (%48.8) | 2 Sayı | 17/31 (%54.8) |
| 2/21 (%9.5) | 3 Sayı | 11/24 (%45.8) |
| 13/17 (%76.5) | Serbest Atış | 2/3 (%66.7) |
| 34 | Ribaund | 32 |
| 16 | Hücum Ribaundu | 9 |
| 18 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 15 | Asist | 25 |
| 7 | Top Çalma | 6 |
| 1 | Blok | 1 |
| 11 | Top Kaybı | 19 |
| 11 | Faul | 19 |
| 62 | Verimlilik (PIR) | 86 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada UMF Yapı İzmit Belediyespor 3, Botaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 26.11.2021UMF Yapı İzmit Belediyespor 61-69 Botaş
- 15.03.2022Botaş 88-75 UMF Yapı İzmit Belediyespor
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

