KBSL · 1. Hafta · 2021-2022 · 16 Ekim 2021 00:00
Galatasaray ilk yarıyı 34-42 geride kapattı, ikinci yarıyı 37-23 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 24 | 14 | 9 | 65 |
| Galatasaray | 21 | 13 | 14 | 23 | 71 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.5 sezon ort. 71.0 | Tempo | 68.5 sezon ort. 74.6 |
| Hücum | ||
93.6 sezon ort. 107.6 | 100 hücumda sayı | 105.2 sezon ort. 96.1 |
56.0% sezon ort. 52.6% | eFG% | 52.5% sezon ort. 45.4% |
23.8% sezon ort. 14.8% | Top kaybı oranı | 14.2% sezon ort. 15.9% |
20.7% sezon ort. 26.2% | Hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 29.4% |
34.0% sezon ort. 21.8% | Serbest atış oranı | 28.8% sezon ort. 24.8% |
38.0% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 37.3% sezon ort. 29.5% |
| Savunma | ||
105.2 sezon ort. 100.5 | 100 savunmada yenen sayı | 93.6 sezon ort. 89.9 |
52.5% sezon ort. 48.1% | Rakip eFG% | 56.0% sezon ort. 46.0% |
14.2% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 23.8% sezon ort. 18.4% |
26.3% sezon ort. 29.7% | Rakip hücum ribaundu % | 20.7% sezon ort. 22.3% |
28.8% sezon ort. 27.8% | Rakip serbest atış oranı | 34.0% sezon ort. 24.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Merve Aydın Özbek Galatasaray · 32 dk+13.5 PIR
- Anete Steinberga Galatasaray · 33 dk+9.4 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 33 dk+2.0 PIR
- Aija Jurjane Botaş · 29 dk+0.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sude Yılmaz Galatasaray · 26 dk−10.6 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Botaş · 22 dk−9.5 PIR
- Jazmine Elizabeth Davis Botaş · 27 dk−8.2 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 30 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 69.5 | 68.5 | 93.6 | 56.0% | 23.8% | 20.7% | 34.0% | 105.2 | 52.5% | 14.2% | 73.7% | 28.8% | -11.7 |
| Galatasaray | 67.5 | 68.5 | 105.2 | 52.5% | 14.2% | 26.3% | 28.8% | 93.6 | 56.0% | 23.8% | 79.3% | 34.0% | +11.7 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 25/50 (%50.0) | Saha İçi Şut | 27/59 (%45.8) |
| 19/31 (%61.3) | 2 Sayı | 19/37 (%51.4) |
| 6/19 (%31.6) | 3 Sayı | 8/22 (%36.4) |
| 9/17 (%52.9) | Serbest Atış | 9/17 (%52.9) |
| 34 | Ribaund | 33 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 13 | Asist | 19 |
| 4 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 3 |
| 18 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 18 |
| 65 | Verimlilik (PIR) | 82 |
Botaş
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Galatasaray
Henüz maç yokBu sezon henüz maç yok
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 14 karşılaşmada Botaş 3, Galatasaray 11 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 15.10.2021Botaş 65-71 Galatasaray
- 14.01.2022Galatasaray 65-75 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

