KBSL · 6. Hafta · 2020-2021 · 24 Ekim 2020 00:00
Galatasaray maçı 15 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 21 | 21 | 21 | 12 | 75 |
| Botaş | 19 | 13 | 17 | 11 | 60 |
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.9 sezon ort. 74.4 | Tempo | 72.9 sezon ort. 71.7 |
| Hücum | ||
101.6 sezon ort. 105.9 | 100 hücumda sayı | 83.4 sezon ort. 94.8 |
44.4% sezon ort. 50.3% | eFG% | 54.9% sezon ort. 47.3% |
17.3% sezon ort. 14.5% | Top kaybı oranı | 26.7% sezon ort. 17.0% |
38.2% sezon ort. 31.6% | Hücum ribaundu % | 11.5% sezon ort. 28.3% |
31.7% sezon ort. 18.4% | Serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 18.9% |
23.8% sezon ort. 29.5% | Üçlük payı | 31.4% sezon ort. 33.5% |
| Savunma | ||
83.4 sezon ort. 87.5 | 100 savunmada yenen sayı | 101.6 sezon ort. 92.7 |
54.9% sezon ort. 45.3% | Rakip eFG% | 44.4% sezon ort. 45.0% |
26.7% sezon ort. 19.7% | Zorlanan top kaybı | 17.3% sezon ort. 16.9% |
11.5% sezon ort. 23.1% | Rakip hücum ribaundu % | 38.2% sezon ort. 29.2% |
17.6% sezon ort. 22.3% | Rakip serbest atış oranı | 31.7% sezon ort. 18.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Courtney Williams Galatasaray · 34 dk+10.4 PIR
- Marina Bas Botaş · 12 dk+5.2 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 35 dk+4.1 PIR
- Mercedes Briann Russell Galatasaray · 28 dk+3.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Büşra Akbaş Botaş · 23 dk−12.4 PIR
- Pelin Bilgiç Galatasaray · 21 dk−10.1 PIR
- Asena Yalçın Galatasaray · 28 dk−5.7 PIR
- Zofia Hruscakova Galatasaray · 22 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 73.8 | 72.9 | 101.6 | 44.4% | 17.3% | 38.2% | 31.7% | 83.4 | 54.9% | 26.7% | 88.5% | 17.6% | +18.2 |
| Botaş | 72.0 | 72.9 | 83.4 | 54.9% | 26.7% | 11.5% | 17.6% | 101.6 | 44.4% | 17.3% | 61.8% | 31.7% | -18.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 27/63 (%42.9) | Saha İçi Şut | 26/51 (%51.0) |
| 25/48 (%52.1) | 2 Sayı | 22/35 (%62.9) |
| 2/15 (%13.3) | 3 Sayı | 4/16 (%25.0) |
| 19/20 (%95.0) | Serbest Atış | 4/9 (%44.4) |
| 36 | Ribaund | 24 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 3 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 16 | Asist | 20 |
| 11 | Top Çalma | 9 |
| 0 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 20 |
| 17 | Faul | 19 |
| 84 | Verimlilik (PIR) | 64 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 10 karşılaşmada Galatasaray 7, Botaş 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 4-0
- 23.10.2020Galatasaray 75-60 Botaş
- 12.02.2021Botaş 55-74 Galatasaray
- 27.03.2021Galatasaray 64-51 Botaş
- 30.03.2021Botaş 50-67 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

