KBSL · 12. Hafta · 2018-2019 · 29 Aralık 2018 00:00
Galatasaray maçı 8 sayı farkla kazandı. Botaş ikinci yarıda 32-30 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 11 | 17 | 20 | 12 | 60 |
| Galatasaray | 18 | 20 | 17 | 13 | 68 |
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.2 sezon ort. 71.1 | Tempo | 74.2 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
78.9 sezon ort. 100.2 | 100 hücumda sayı | 93.9 sezon ort. 97.6 |
42.2% sezon ort. 48.2% | eFG% | 48.4% sezon ort. 47.4% |
22.5% sezon ort. 15.2% | Top kaybı oranı | 22.2% sezon ort. 15.2% |
12.5% sezon ort. 28.4% | Hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 28.5% |
49.0% sezon ort. 20.1% | Serbest atış oranı | 16.1% sezon ort. 19.2% |
35.3% sezon ort. 36.5% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 34.1% |
| Savunma | ||
93.9 sezon ort. 88.7 | 100 savunmada yenen sayı | 78.9 sezon ort. 92.1 |
48.4% sezon ort. 44.1% | Rakip eFG% | 42.2% sezon ort. 46.5% |
22.2% sezon ort. 18.6% | Zorlanan top kaybı | 22.5% sezon ort. 18.9% |
34.2% sezon ort. 28.0% | Rakip hücum ribaundu % | 12.5% sezon ort. 26.8% |
16.1% sezon ort. 21.9% | Rakip serbest atış oranı | 49.0% sezon ort. 24.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Farhiya Abdi Galatasaray · 29 dk+15.8 PIR
- Tijana Krivacevic Botaş · 20 dk+6.5 PIR
- Melis Gülcan Botaş · 30 dk+3.2 PIR
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 34 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elizabeth Williams Botaş · 37 dk−15.3 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 37 dk−7.9 PIR
- Jewell Blessing Loyd Botaş · 30 dk−7.9 PIR
- Olcay Çakır Turgut Botaş · 30 dk−6.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Büşra Akbaş 100 asist barajını geçti
- Sinem Ataş 100 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.0 | 74.2 | 78.9 | 42.2% | 22.5% | 12.5% | 49.0% | 93.9 | 48.4% | 22.2% | 65.8% | 16.1% | -15.0 |
| Galatasaray | 72.4 | 74.2 | 93.9 | 48.4% | 22.2% | 34.2% | 16.1% | 78.9 | 42.2% | 22.5% | 87.5% | 49.0% | +15.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Galatasaray |
|---|---|---|
| 19/51 (%37.3) | Saha İçi Şut | 26/62 (%41.9) |
| 14/33 (%42.4) | 2 Sayı | 18/41 (%43.9) |
| 5/18 (%27.8) | 3 Sayı | 8/21 (%38.1) |
| 17/25 (%68.0) | Serbest Atış | 8/10 (%80.0) |
| 29 | Ribaund | 41 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 16 | Asist | 16 |
| 11 | Top Çalma | 12 |
| 2 | Blok | 2 |
| 18 | Top Kaybı | 19 |
| 13 | Faul | 19 |
| 60 | Verimlilik (PIR) | 82 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Botaş 3, Galatasaray 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 28.12.2018Botaş 60-68 Galatasaray
- 05.04.2019Galatasaray 59-49 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

