KBSL · 11. Hafta · 2018-2019 · 26 Aralık 2018 00:00
Maç normal süreyi 65-65 berabere tamamladı; Mersin BŞB. uzatmada 13-6 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Galatasaray | 19 | 20 | 13 | 13 | 6 | 71 |
| Mersin BŞB. | 14 | 25 | 14 | 12 | 13 | 78 |
| Galatasaray | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.9 sezon ort. 72.2 | Tempo | 78.9 sezon ort. 75.0 |
| Hücum | ||
88.7 sezon ort. 97.8 | 100 hücumda sayı | 100.3 sezon ort. 108.5 |
36.3% sezon ort. 47.9% | eFG% | 48.4% sezon ort. 52.6% |
13.0% sezon ort. 15.5% | Top kaybı oranı | 17.1% sezon ort. 15.9% |
37.0% sezon ort. 28.3% | Hücum ribaundu % | 26.3% sezon ort. 30.3% |
20.0% sezon ort. 19.1% | Serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 26.3% |
27.5% sezon ort. 34.3% | Üçlük payı | 45.3% sezon ort. 37.4% |
| Savunma | ||
100.3 sezon ort. 91.4 | 100 savunmada yenen sayı | 88.7 sezon ort. 91.3 |
48.4% sezon ort. 46.3% | Rakip eFG% | 36.3% sezon ort. 44.9% |
17.1% sezon ort. 19.0% | Zorlanan top kaybı | 13.0% sezon ort. 18.9% |
26.3% sezon ort. 26.5% | Rakip hücum ribaundu % | 37.0% sezon ort. 30.2% |
31.3% sezon ort. 25.4% | Rakip serbest atış oranı | 20.0% sezon ort. 23.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Talay Mersin BŞB. · 38 dk+4.8 PIR
- İrem Tutar Galatasaray · 18 dk+3.6 PIR
- Alperi Onar Galatasaray · 19 dk+3.4 PIR
- Işıl Alben Galatasaray · 39 dk+2.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Moriah Elise Jefferson Galatasaray · 44 dk−14.2 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 40 dk−12.8 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 44 dk−9.8 PIR
- Victoria Macaulay Galatasaray · 20 dk−9.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Victoria Macaulay 10 blok barajını geçti
- Alperi Onar 100 asist barajını geçti
- İrem Tutar 50 asist barajını geçti
- Melisa Korkmaz 100 sayı barajını geçti
- Ashley Janeen Walker 25 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Galatasaray | 80.0 | 78.9 | 88.7 | 36.3% | 13.0% | 37.0% | 20.0% | 100.3 | 48.4% | 17.1% | 73.7% | 31.3% | -11.6 |
| Mersin BŞB. | 77.8 | 78.9 | 100.3 | 48.4% | 17.1% | 26.3% | 31.3% | 88.7 | 36.3% | 13.0% | 63.0% | 20.0% | +11.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Galatasaray | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 25/80 (%31.3) | Saha İçi Şut | 27/64 (%42.2) |
| 17/58 (%29.3) | 2 Sayı | 19/35 (%54.3) |
| 8/22 (%36.4) | 3 Sayı | 8/29 (%27.6) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 16/20 (%80.0) |
| 48 | Ribaund | 44 |
| 20 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 28 | Savunma Ribaundu | 34 |
| 22 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 7 |
| 2 | Blok | 9 |
| 13 | Top Kaybı | 15 |
| 22 | Faul | 17 |
| 80 | Verimlilik (PIR) | 99 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Galatasaray 4, Mersin BŞB. 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 25.12.2018Galatasaray 71-78 Mersin BŞB.
- 29.03.2019Mersin BŞB. 82-70 Galatasaray
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

