KBSL · 8. Hafta · 2018-2019 · 9 Aralık 2018 00:00
Çukurova Basketbol maçı 10 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 15 | 17 | 17 | 21 | 70 |
| Çukurova Basketbol | 15 | 23 | 22 | 20 | 80 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.9 sezon ort. 75.3 | Tempo | 70.9 sezon ort. 75.5 |
| Hücum | ||
98.6 sezon ort. 108.5 | 100 hücumda sayı | 113.0 sezon ort. 113.3 |
42.9% sezon ort. 52.7% | eFG% | 51.6% sezon ort. 57.1% |
18.3% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 22.0% sezon ort. 16.8% |
30.6% sezon ort. 30.2% | Hücum ribaundu % | 55.6% sezon ort. 33.4% |
44.6% sezon ort. 26.0% | Serbest atış oranı | 32.3% sezon ort. 19.3% |
33.9% sezon ort. 37.8% | Üçlük payı | 38.7% sezon ort. 34.9% |
| Savunma | ||
113.0 sezon ort. 90.5 | 100 savunmada yenen sayı | 98.6 sezon ort. 86.8 |
51.6% sezon ort. 44.3% | Rakip eFG% | 42.9% sezon ort. 44.2% |
22.0% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 18.3% sezon ort. 19.7% |
55.6% sezon ort. 29.7% | Rakip hücum ribaundu % | 30.6% sezon ort. 24.8% |
32.3% sezon ort. 22.6% | Rakip serbest atış oranı | 44.6% sezon ort. 21.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Ashley Janeen Walker Mersin BŞB. · 36 dk+9.2 PIR
- Sera Özelçi Çukurova Basketbol · 12 dk+6.7 PIR
- Alina Iagupova Çukurova Basketbol · 28 dk+4.2 PIR
- Kim Mestdagh Çukurova Basketbol · 24 dk+2.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 36 dk−13.2 PIR
- Gökşen Fitik Çukurova Basketbol · 19 dk−7.4 PIR
- Melis Talay Mersin BŞB. · 19 dk−6.5 PIR
- Pelin Bilgiç Çukurova Basketbol · 18 dk−6.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Astou Ndour 250 sayı barajını geçti
- Gintare Petronyte 100. maçına çıktı
- Liudmyla Naumenko 25 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 71.0 | 70.9 | 98.6 | 42.9% | 18.3% | 30.6% | 44.6% | 113.0 | 51.6% | 22.0% | 44.4% | 32.3% | -14.4 |
| Çukurova Basketbol | 70.8 | 70.9 | 113.0 | 51.6% | 22.0% | 55.6% | 32.3% | 98.6 | 42.9% | 18.3% | 69.4% | 44.6% | +14.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Çukurova Basketbol |
|---|---|---|
| 22/56 (%39.3) | Saha İçi Şut | 28/62 (%45.2) |
| 18/37 (%48.6) | 2 Sayı | 20/38 (%52.6) |
| 4/19 (%21.1) | 3 Sayı | 8/24 (%33.3) |
| 22/25 (%88.0) | Serbest Atış | 16/20 (%80.0) |
| 27 | Ribaund | 45 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 20 |
| 16 | Savunma Ribaundu | 25 |
| 17 | Asist | 24 |
| 16 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 20 |
| 20 | Faul | 20 |
| 79 | Verimlilik (PIR) | 101 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Mersin BŞB. 4, Çukurova Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 08.12.2018Mersin BŞB. 70-80 Çukurova Basketbol
- 09.03.2019Çukurova Basketbol 64-71 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

