KBSL · 4. Hafta · 2018-2019 · 4 Kasım 2018 00:00

90 - 70

Mersin BŞB., Canik BLD. karşısında 20 sayı farkla rahat bir galibiyet aldı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 22 | 17 | 20 | 31 | 90 |
| Canik BLD. | 15 | 14 | 14 | 27 | 70 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Canik BLD. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.2 sezon ort. 75.0 | Tempo | 79.2 sezon ort. 80.6 |
| Hücum | ||
112.0 sezon ort. 108.1 | 100 hücumda sayı | 89.6 sezon ort. 85.5 |
50.7% sezon ort. 52.5% | eFG% | 48.3% sezon ort. 42.3% |
12.0% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 25.8% sezon ort. 17.5% |
27.5% sezon ort. 30.3% | Hücum ribaundu % | 39.5% sezon ort. 25.3% |
26.4% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 39.0% sezon ort. 16.8% |
43.1% sezon ort. 37.4% | Üçlük payı | 28.8% sezon ort. 39.2% |
| Savunma | ||
89.6 sezon ort. 91.3 | 100 savunmada yenen sayı | 112.0 sezon ort. 117.1 |
48.3% sezon ort. 44.4% | Rakip eFG% | 50.7% sezon ort. 54.3% |
25.8% sezon ort. 18.4% | Zorlanan top kaybı | 12.0% sezon ort. 12.8% |
39.5% sezon ort. 30.2% | Rakip hücum ribaundu % | 27.5% sezon ort. 36.3% |
39.0% sezon ort. 22.4% | Rakip serbest atış oranı | 26.4% sezon ort. 16.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Simone Mitchell Mersin BŞB. · 30 dk+12.6 PIR
- Nicole Elaine Romeo Canik BLD. · 32 dk+12.3 PIR
- Sequoia Antrice Holmes Canik BLD. · 33 dk+9.4 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 31 dk+8.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Talay Mersin BŞB. · 20 dk−12.8 PIR
- Melisa Can Canik BLD. · 35 dk−5.9 PIR
- Burcu Yağan Mersin BŞB. · 25 dk−5.9 PIR
- Deniz Çolakoğlu Canik BLD. · 29 dk−5.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Gülşah Duman Bıçakçı 100. maçına çıktı
- Gintare Petronyte 100 asist barajını geçti
- Burcu Yağan 200. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 80.4 | 79.2 | 112.0 | 50.7% | 12.0% | 27.5% | 26.4% | 89.6 | 48.3% | 25.8% | 60.5% | 39.0% | +22.4 |
| Canik BLD. | 78.1 | 79.2 | 89.6 | 48.3% | 25.8% | 39.5% | 39.0% | 112.0 | 50.7% | 12.0% | 72.5% | 26.4% | -22.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Canik BLD. |
|---|---|---|
| 31/72 (%43.1) | Saha İçi Şut | 26/59 (%44.1) |
| 20/41 (%48.8) | 2 Sayı | 21/42 (%50.0) |
| 11/31 (%35.5) | 3 Sayı | 5/17 (%29.4) |
| 17/19 (%89.5) | Serbest Atış | 13/23 (%56.5) |
| 34 | Ribaund | 44 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 24 | Asist | 18 |
| 14 | Top Çalma | 6 |
| 4 | Blok | 4 |
| 11 | Top Kaybı | 24 |
| 21 | Faul | 18 |
| 112 | Verimlilik (PIR) | 75 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Mersin BŞB. 6, Canik BLD. 0 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 03.11.2018Mersin BŞB. 90-70 Canik BLD.
- 02.02.2019Canik BLD. 65-123 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.