KBSL · 2. Hafta · 2018-2019 · 20 Ekim 2018 00:00
Mersin BŞB. 3. çeyreği 31-19 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 14 | 16 | 31 | 28 | 89 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 14 | 14 | 19 | 17 | 64 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
78.5 sezon ort. 75.0 | Tempo | 78.5 sezon ort. 74.0 |
| Hücum | ||
120.2 sezon ort. 107.8 | 100 hücumda sayı | 77.2 sezon ort. 96.2 |
63.1% sezon ort. 52.1% | eFG% | 42.4% sezon ort. 48.6% |
16.0% sezon ort. 16.0% | Top kaybı oranı | 22.1% sezon ort. 19.7% |
24.1% sezon ort. 30.4% | Hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 30.6% |
26.2% sezon ort. 26.5% | Serbest atış oranı | 27.3% sezon ort. 31.8% |
29.5% sezon ort. 37.9% | Üçlük payı | 31.8% sezon ort. 31.8% |
| Savunma | ||
77.2 sezon ort. 91.8 | 100 savunmada yenen sayı | 120.2 sezon ort. 103.6 |
42.4% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 63.1% sezon ort. 50.4% |
22.1% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 15.8% |
30.8% sezon ort. 30.5% | Rakip hücum ribaundu % | 24.1% sezon ort. 28.7% |
27.3% sezon ort. 22.8% | Rakip serbest atış oranı | 26.2% sezon ort. 21.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 27 dk+14.0 PIR
- Meryem Gültekin Bellona Kayseri Basketbol · 11 dk+6.8 PIR
- Tiffany Simone Mitchell Mersin BŞB. · 29 dk+6.5 PIR
- Melisa Korkmaz Mersin BŞB. · 11 dk+4.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğba Oral Bellona Kayseri Basketbol · 31 dk−8.1 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 21 dk−6.9 PIR
- Gamze Takmaz Bellona Kayseri Basketbol · 19 dk−5.1 PIR
- Maja Miljkovic Bellona Kayseri Basketbol · 18 dk−3.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 74.0 | 78.5 | 120.2 | 63.1% | 16.0% | 24.1% | 26.2% | 77.2 | 42.4% | 22.1% | 69.2% | 27.3% | +43.0 |
| Bellona Kayseri Basketbol | 82.9 | 78.5 | 77.2 | 42.4% | 22.1% | 30.8% | 27.3% | 120.2 | 63.1% | 16.0% | 75.9% | 26.2% | -43.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Bellona Kayseri Basketbol |
|---|---|---|
| 34/61 (%55.7) | Saha İçi Şut | 26/66 (%39.4) |
| 25/43 (%58.1) | 2 Sayı | 22/45 (%48.9) |
| 9/18 (%50.0) | 3 Sayı | 4/21 (%19.0) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 8/18 (%44.4) |
| 34 | Ribaund | 34 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 22 |
| 31 | Asist | 16 |
| 8 | Top Çalma | 8 |
| 5 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 21 |
| 16 | Faul | 19 |
| 123 | Verimlilik (PIR) | 52 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Mersin BŞB. 4, Bellona Kayseri Basketbol 2 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 19.10.2018Mersin BŞB. 89-64 Bellona Kayseri Basketbol
- 18.01.2019Bellona Kayseri Basketbol 74-89 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

