KBSL · 26. Hafta · 2017-2018 · 14 Nisan 2018 00:00
Mersin BŞB. 3. çeyreği 29-7 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdullah Gül Üniversitesi | 13 | 11 | 7 | 9 | 40 |
| Mersin BŞB. | 13 | 23 | 29 | 14 | 79 |
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.5 sezon ort. 71.8 | Tempo | 70.5 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
57.2 sezon ort. 90.7 | 100 hücumda sayı | 111.0 sezon ort. 101.5 |
30.3% sezon ort. 42.8% | eFG% | 47.4% sezon ort. 46.0% |
19.3% sezon ort. 17.1% | Top kaybı oranı | 10.6% sezon ort. 14.4% |
26.0% sezon ort. 29.3% | Hücum ribaundu % | 46.0% sezon ort. 33.6% |
3.0% sezon ort. 27.4% | Serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 27.0% |
51.5% sezon ort. 30.4% | Üçlük payı | 32.1% sezon ort. 35.8% |
| Savunma | ||
111.0 sezon ort. 98.8 | 100 savunmada yenen sayı | 57.2 sezon ort. 99.9 |
47.4% sezon ort. 47.5% | Rakip eFG% | 30.3% sezon ort. 46.0% |
10.6% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 19.3% sezon ort. 14.4% |
46.0% sezon ort. 28.9% | Rakip hücum ribaundu % | 26.0% sezon ort. 31.3% |
17.9% sezon ort. 24.9% | Rakip serbest atış oranı | 3.0% sezon ort. 26.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Deniz Çolakoğlu Mersin BŞB. · 22 dk+9.2 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 19 dk+7.7 PIR
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 24 dk+4.8 PIR
- Janset Sayım Abdullah Gül Üniversitesi · 15 dk+4.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Melis Gülcan Abdullah Gül Üniversitesi · 28 dk−8.8 PIR
- Maja Miljkovic Abdullah Gül Üniversitesi · 21 dk−8.1 PIR
- Gizem Sezer Abdullah Gül Üniversitesi · 28 dk−5.5 PIR
- Krystal Victoria Thomas Mersin BŞB. · 24 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Abdullah Gül Üniversitesi | 69.9 | 70.5 | 57.2 | 30.3% | 19.3% | 26.0% | 3.0% | 111.0 | 47.4% | 10.6% | 54.0% | 17.9% | -53.8 |
| Mersin BŞB. | 71.2 | 70.5 | 111.0 | 47.4% | 10.6% | 46.0% | 17.9% | 57.2 | 30.3% | 19.3% | 74.0% | 3.0% | +53.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Abdullah Gül Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 17/66 (%25.8) | Saha İçi Şut | 33/78 (%42.3) |
| 11/32 (%34.4) | 2 Sayı | 25/53 (%47.2) |
| 6/34 (%17.6) | 3 Sayı | 8/25 (%32.0) |
| 0/2 (%0.0) | Serbest Atış | 5/14 (%35.7) |
| 40 | Ribaund | 60 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 23 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 37 |
| 10 | Asist | 20 |
| 3 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 0 |
| 16 | Top Kaybı | 10 |
| 13 | Faul | 10 |
| 27 | Verimlilik (PIR) | 103 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Abdullah Gül Üniversitesi 2, Mersin BŞB. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 06.01.2018Mersin BŞB. 74-68 Abdullah Gül Üniversitesi
- 13.04.2018Abdullah Gül Üniversitesi 40-79 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

