KBSL · 21. Hafta · 2017-2018 · 18 Mart 2018 00:00

56 - 58

Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Yakın Doğu Üni. Mersin BŞB. karşısında 2 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 19 | 15 | 10 | 12 | 56 |
| Yakın Doğu Üni. | 12 | 13 | 19 | 14 | 58 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.5 sezon ort. 72.4 | Tempo | 73.5 sezon ort. 72.4 |
| Hücum | ||
76.1 sezon ort. 102.9 | 100 hücumda sayı | 78.9 sezon ort. 108.4 |
38.3% sezon ort. 46.3% | eFG% | 40.0% sezon ort. 51.5% |
16.5% sezon ort. 14.1% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 13.5% |
23.4% sezon ort. 34.6% | Hücum ribaundu % | 20.5% sezon ort. 29.2% |
23.4% sezon ort. 26.7% | Serbest atış oranı | 28.3% sezon ort. 23.2% |
42.2% sezon ort. 35.4% | Üçlük payı | 23.3% sezon ort. 23.0% |
| Savunma | ||
78.9 sezon ort. 99.1 | 100 savunmada yenen sayı | 76.1 sezon ort. 89.6 |
40.0% sezon ort. 45.6% | Rakip eFG% | 38.3% sezon ort. 43.9% |
17.2% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 16.5% sezon ort. 15.1% |
20.5% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 23.4% sezon ort. 23.9% |
28.3% sezon ort. 25.4% | Rakip serbest atış oranı | 23.4% sezon ort. 15.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Aija Jurjane Mersin BŞB. · 18 dk+1.5 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Yakın Doğu Üni. · 35 dk+1.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dürdane Gülşah Gümüşay Mersin BŞB. · 28 dk−13.1 PIR
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 31 dk−10.7 PIR
- Olcay Çakır Turgut Yakın Doğu Üni. · 21 dk−10.0 PIR
- Elin Eldebrink Yakın Doğu Üni. · 25 dk−8.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 73.6 | 73.5 | 76.1 | 38.3% | 16.5% | 23.4% | 23.4% | 78.9 | 40.0% | 17.2% | 79.5% | 28.3% | -2.8 |
| Yakın Doğu Üni. | 73.5 | 73.5 | 78.9 | 40.0% | 17.2% | 20.5% | 28.3% | 76.1 | 38.3% | 16.5% | 76.6% | 23.4% | +2.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Yakın Doğu Üni. |
|---|---|---|
| 21/64 (%32.8) | Saha İçi Şut | 22/60 (%36.7) |
| 14/37 (%37.8) | 2 Sayı | 18/46 (%39.1) |
| 7/27 (%25.9) | 3 Sayı | 4/14 (%28.6) |
| 7/15 (%46.7) | Serbest Atış | 10/17 (%58.8) |
| 42 | Ribaund | 44 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 36 |
| 18 | Asist | 24 |
| 10 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 14 |
| 17 | Faul | 21 |
| 62 | Verimlilik (PIR) | 74 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 5 karşılaşmada Mersin BŞB. 2, Yakın Doğu Üni. 3 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 02.12.2017Yakın Doğu Üni. 89-75 Mersin BŞB.
- 17.03.2018Mersin BŞB. 56-58 Yakın Doğu Üni.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.