KBSL · 19. Hafta · 2017-2018 · 4 Mart 2018 00:00

72 - 78

İstanbul Üniversitesi ilk yarıyı 40-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 38-29 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 25 | 18 | 15 | 14 | 72 |
| İstanbul Üniversitesi | 26 | 14 | 22 | 16 | 78 |
| Mersin BŞB. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.3 sezon ort. 72.5 | Tempo | 71.3 sezon ort. 71.4 |
| Hücum | ||
99.2 sezon ort. 102.0 | 100 hücumda sayı | 111.4 sezon ort. 93.0 |
46.2% sezon ort. 46.1% | eFG% | 53.4% sezon ort. 44.3% |
12.1% sezon ort. 14.3% | Top kaybı oranı | 23.2% sezon ort. 16.6% |
27.0% sezon ort. 34.4% | Hücum ribaundu % | 48.5% sezon ort. 30.7% |
22.7% sezon ort. 26.7% | Serbest atış oranı | 27.1% sezon ort. 23.4% |
39.4% sezon ort. 35.5% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 28.9% |
| Savunma | ||
111.4 sezon ort. 97.8 | 100 savunmada yenen sayı | 99.2 sezon ort. 113.8 |
53.4% sezon ort. 45.1% | Rakip eFG% | 46.2% sezon ort. 52.6% |
23.2% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 12.1% sezon ort. 14.3% |
48.5% sezon ort. 30.5% | Rakip hücum ribaundu % | 27.0% sezon ort. 36.8% |
27.1% sezon ort. 25.4% | Rakip serbest atış oranı | 22.7% sezon ort. 25.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 32 dk+17.8 PIR
- Claudia Monica Cuic İstanbul Üniversitesi · 39 dk+6.4 PIR
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 38 dk+6.0 PIR
- Ayşe Okul İstanbul Üniversitesi · 26 dk+5.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- İlayda Güner İstanbul Üniversitesi · 29 dk−8.7 PIR
- Aija Jurjane Mersin BŞB. · 24 dk−7.8 PIR
- Sasa Cado Mersin BŞB. · 20 dk−5.1 PIR
- Hande Güven İstanbul Üniversitesi · 8 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 72.6 | 71.3 | 99.2 | 46.2% | 12.1% | 27.0% | 22.7% | 111.4 | 53.4% | 23.2% | 51.5% | 27.1% | -12.2 |
| İstanbul Üniversitesi | 70.0 | 71.3 | 111.4 | 53.4% | 23.2% | 48.5% | 27.1% | 99.2 | 46.2% | 12.1% | 73.0% | 22.7% | +12.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | İstanbul Üniversitesi |
|---|---|---|
| 28/66 (%42.4) | Saha İçi Şut | 26/59 (%44.1) |
| 23/40 (%57.5) | 2 Sayı | 15/39 (%38.5) |
| 5/26 (%19.2) | 3 Sayı | 11/20 (%55.0) |
| 11/15 (%73.3) | Serbest Atış | 15/16 (%93.8) |
| 27 | Ribaund | 43 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 16 |
| 17 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 23 | Asist | 15 |
| 14 | Top Çalma | 6 |
| 5 | Blok | 1 |
| 10 | Top Kaybı | 20 |
| 19 | Faul | 21 |
| 89 | Verimlilik (PIR) | 89 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 7 karşılaşmada Mersin BŞB. 6, İstanbul Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.11.2017İstanbul Üniversitesi 66-86 Mersin BŞB.
- 03.03.2018Mersin BŞB. 72-78 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.