KBSL · 6. Hafta · 2017-2018 · 18 Kasım 2017 00:00

66 - 86

Mersin BŞB. ilk yarıyı 36-43 geride kapattı, ikinci yarıyı 50-23 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| İstanbul Üniversitesi | 22 | 21 | 15 | 8 | 66 |
| Mersin BŞB. | 21 | 15 | 26 | 24 | 86 |
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
70.1 sezon ort. 71.5 | Tempo | 70.1 sezon ort. 72.5 |
| Hücum | ||
95.1 sezon ort. 93.7 | 100 hücumda sayı | 121.5 sezon ort. 101.1 |
39.2% sezon ort. 44.9% | eFG% | 56.9% sezon ort. 45.7% |
10.3% sezon ort. 17.2% | Top kaybı oranı | 13.0% sezon ort. 14.2% |
34.0% sezon ort. 31.2% | Hücum ribaundu % | 37.8% sezon ort. 34.0% |
13.5% sezon ort. 24.1% | Serbest atış oranı | 30.8% sezon ort. 26.4% |
45.9% sezon ort. 28.2% | Üçlük payı | 40.0% sezon ort. 35.5% |
| Savunma | ||
121.5 sezon ort. 112.9 | 100 savunmada yenen sayı | 95.1 sezon ort. 98.4 |
56.9% sezon ort. 52.1% | Rakip eFG% | 39.2% sezon ort. 45.7% |
13.0% sezon ort. 14.2% | Zorlanan top kaybı | 10.3% sezon ort. 14.7% |
37.8% sezon ort. 36.4% | Rakip hücum ribaundu % | 34.0% sezon ort. 30.9% |
30.8% sezon ort. 24.8% | Rakip serbest atış oranı | 13.5% sezon ort. 26.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Krystal Victoria Thomas Mersin BŞB. · 27 dk+15.2 PIR
- Rebekah Jasmine Gardner İstanbul Üniversitesi · 33 dk+14.2 PIR
- Aysun Yararbaş Yılmaz Mersin BŞB. · 12 dk+9.2 PIR
- Hande Güven İstanbul Üniversitesi · 26 dk+6.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Julie Vanloo İstanbul Üniversitesi · 29 dk−13.5 PIR
- Miray Şahin İstanbul Üniversitesi · 33 dk−8.0 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 34 dk−2.7 PIR
- Deniz Çolakoğlu Mersin BŞB. · 13 dk−1.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| İstanbul Üniversitesi | 69.4 | 70.1 | 95.1 | 39.2% | 10.3% | 34.0% | 13.5% | 121.5 | 56.9% | 13.0% | 62.2% | 30.8% | -26.4 |
| Mersin BŞB. | 70.8 | 70.1 | 121.5 | 56.9% | 13.0% | 37.8% | 30.8% | 95.1 | 39.2% | 10.3% | 66.0% | 13.5% | +26.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| İstanbul Üniversitesi | Kategori | Mersin BŞB. |
|---|---|---|
| 24/74 (%32.4) | Saha İçi Şut | 31/65 (%47.7) |
| 14/40 (%35.0) | 2 Sayı | 19/39 (%48.7) |
| 10/34 (%29.4) | 3 Sayı | 12/26 (%46.2) |
| 8/10 (%80.0) | Serbest Atış | 12/20 (%60.0) |
| 41 | Ribaund | 49 |
| 18 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 23 | Savunma Ribaundu | 35 |
| 18 | Asist | 13 |
| 2 | Top Çalma | 5 |
| 1 | Blok | 2 |
| 9 | Top Kaybı | 11 |
| 18 | Faul | 11 |
| 67 | Verimlilik (PIR) | 102 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada İstanbul Üniversitesi 1, Mersin BŞB. 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 17.11.2017İstanbul Üniversitesi 66-86 Mersin BŞB.
- 03.03.2018Mersin BŞB. 72-78 İstanbul Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.