KBSL · 2. Hafta · 2017-2018 · 14 Ekim 2017 00:00
Fenerbahçe 2. çeyreği 20-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 19 | 8 | 9 | 19 | 55 |
| Fenerbahçe | 14 | 20 | 20 | 10 | 64 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
72.1 sezon ort. 72.4 | Tempo | 72.1 sezon ort. 70.0 |
| Hücum | ||
76.2 sezon ort. 102.8 | 100 hücumda sayı | 88.8 sezon ort. 107.5 |
39.8% sezon ort. 46.3% | eFG% | 39.1% sezon ort. 50.5% |
21.6% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 17.4% sezon ort. 14.0% |
29.7% sezon ort. 34.3% | Hücum ribaundu % | 35.0% sezon ort. 31.5% |
23.7% sezon ort. 26.7% | Serbest atış oranı | 25.0% sezon ort. 21.7% |
35.6% sezon ort. 35.6% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 33.4% |
| Savunma | ||
88.8 sezon ort. 98.7 | 100 savunmada yenen sayı | 76.2 sezon ort. 93.8 |
39.1% sezon ort. 45.7% | Rakip eFG% | 39.8% sezon ort. 45.9% |
17.4% sezon ort. 14.4% | Zorlanan top kaybı | 21.6% sezon ort. 15.3% |
35.0% sezon ort. 30.9% | Rakip hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 24.2% |
25.0% sezon ort. 25.5% | Rakip serbest atış oranı | 23.7% sezon ort. 22.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Kia Niema Vaughn Fenerbahçe · 34 dk+12.8 PIR
- Asena Yalçın Mersin BŞB. · 33 dk+6.3 PIR
- Marica Gajic Mersin BŞB. · 31 dk+5.6 PIR
- Kelsey Christine Plum Fenerbahçe · 27 dk+4.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 29 dk−13.9 PIR
- Tilbe Şenyürek Fenerbahçe · 10 dk−8.5 PIR
- Krystal Victoria Thomas Mersin BŞB. · 34 dk−7.4 PIR
- Ayşe Cora Yamaner Fenerbahçe · 21 dk−7.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 72.2 | 72.1 | 76.2 | 39.8% | 21.6% | 29.7% | 23.7% | 88.8 | 39.1% | 17.4% | 65.0% | 25.0% | -12.6 |
| Fenerbahçe | 72.0 | 72.1 | 88.8 | 39.1% | 17.4% | 35.0% | 25.0% | 76.2 | 39.8% | 21.6% | 70.3% | 23.7% | +12.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 21/59 (%35.6) | Saha İçi Şut | 24/64 (%37.5) |
| 16/38 (%42.1) | 2 Sayı | 22/44 (%50.0) |
| 5/21 (%23.8) | 3 Sayı | 2/20 (%10.0) |
| 8/14 (%57.1) | Serbest Atış | 14/16 (%87.5) |
| 37 | Ribaund | 40 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 16 | Asist | 11 |
| 11 | Top Çalma | 10 |
| 1 | Blok | 1 |
| 18 | Top Kaybı | 15 |
| 21 | Faul | 19 |
| 58 | Verimlilik (PIR) | 69 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 6 karşılaşmada Mersin BŞB. 1, Fenerbahçe 5 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 13.10.2017Mersin BŞB. 55-64 Fenerbahçe
- 20.01.2018Fenerbahçe 73-78 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

