KBSL · Playoff Çeyrek Final 1. Maç · 2016-2017 · 22 Nisan 2017 00:00
Fenerbahçe 3. çeyreği 27-16 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 21 | 18 | 27 | 16 | 82 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 18 | 19 | 16 | 18 | 71 |
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.9 sezon ort. 72.5 | Tempo | 74.9 sezon ort. 72.7 |
| Hücum | ||
110.4 sezon ort. 109.7 | 100 hücumda sayı | 94.1 sezon ort. 95.1 |
53.7% sezon ort. 53.2% | eFG% | 50.0% sezon ort. 46.0% |
10.9% sezon ort. 15.1% | Top kaybı oranı | 18.4% sezon ort. 16.3% |
22.2% sezon ort. 34.2% | Hücum ribaundu % | 18.2% sezon ort. 26.4% |
17.6% sezon ort. 18.8% | Serbest atış oranı | 28.8% sezon ort. 25.5% |
27.9% sezon ort. 28.7% | Üçlük payı | 25.4% sezon ort. 27.1% |
| Savunma | ||
94.1 sezon ort. 91.2 | 100 savunmada yenen sayı | 110.4 sezon ort. 101.0 |
50.0% sezon ort. 44.2% | Rakip eFG% | 53.7% sezon ort. 48.4% |
18.4% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 10.9% sezon ort. 16.0% |
18.2% sezon ort. 26.0% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 32.0% |
28.8% sezon ort. 20.2% | Rakip serbest atış oranı | 17.6% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Danielle Marie Robinson Mersin Büyükşehir BLD. · 40 dk+10.8 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 18 dk+10.5 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 29 dk+7.6 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 29 dk+5.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Nilay Kartaltepe Mersin Büyükşehir BLD. · 25 dk−11.2 PIR
- Marissa Jo Coleman Mersin Büyükşehir BLD. · 35 dk−7.8 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 27 dk−6.9 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Mersin Büyükşehir BLD. · 29 dk−5.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Nevin Krısten Vatansever 150. maçına çıktı
- Anastasiya Verameyenka 150 blok barajını geçti
- Sandrine Beatrice Gruda 250 sayı barajını geçti
- Candace Parker Williams 100 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 74.3 | 74.9 | 110.4 | 53.7% | 10.9% | 22.2% | 17.6% | 94.1 | 50.0% | 18.4% | 81.8% | 28.8% | +16.3 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 75.5 | 74.9 | 94.1 | 50.0% | 18.4% | 18.2% | 28.8% | 110.4 | 53.7% | 10.9% | 77.8% | 17.6% | -16.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| 33/68 (%48.5) | Saha İçi Şut | 27/59 (%45.8) |
| 26/49 (%53.1) | 2 Sayı | 22/44 (%50.0) |
| 7/19 (%36.8) | 3 Sayı | 5/15 (%33.3) |
| 9/12 (%75.0) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 35 | Ribaund | 34 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 6 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 17 | Asist | 15 |
| 8 | Top Çalma | 5 |
| 5 | Blok | 1 |
| 9 | Top Kaybı | 15 |
| 16 | Faul | 15 |
| 100 | Verimlilik (PIR) | 74 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 4 karşılaşmada Fenerbahçe 3, Mersin Büyükşehir BLD. 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 3-1
- 09.12.2016Mersin Büyükşehir BLD. 79-76 Fenerbahçe
- 21.03.2017Fenerbahçe 71-64 Mersin Büyükşehir BLD.
- 21.04.2017Fenerbahçe 82-71 Mersin Büyükşehir BLD.
- 23.04.2017Mersin Büyükşehir BLD. 64-102 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

