KBSL · 2. Hafta · 2015-2016 · 24 Ekim 2015 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 37-48 geride kapattı, ikinci yarıyı 42-26 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 27 | 21 | 12 | 14 | 74 |
| Fenerbahçe | 16 | 21 | 22 | 20 | 79 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
73.6 sezon ort. 75.0 | Tempo | 73.6 sezon ort. 68.9 |
| Hücum | ||
98.6 sezon ort. 100.6 | 100 hücumda sayı | 109.4 sezon ort. 110.7 |
50.8% sezon ort. 48.4% | eFG% | 51.9% sezon ort. 51.5% |
20.9% sezon ort. 15.8% | Top kaybı oranı | 20.2% sezon ort. 13.8% |
32.4% sezon ort. 28.9% | Hücum ribaundu % | 35.3% sezon ort. 35.5% |
26.2% sezon ort. 21.2% | Serbest atış oranı | 55.6% sezon ort. 18.7% |
31.1% sezon ort. 31.3% | Üçlük payı | 31.5% sezon ort. 24.8% |
| Savunma | ||
109.4 sezon ort. 93.3 | 100 savunmada yenen sayı | 98.6 sezon ort. 91.7 |
51.9% sezon ort. 44.5% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 43.5% |
20.2% sezon ort. 16.0% | Zorlanan top kaybı | 20.9% sezon ort. 14.9% |
35.3% sezon ort. 27.2% | Rakip hücum ribaundu % | 32.4% sezon ort. 25.4% |
55.6% sezon ort. 25.2% | Rakip serbest atış oranı | 26.2% sezon ort. 21.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 19 dk+2.5 PIR
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 36 dk+1.9 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 36 dk+1.3 PIR
- Tuğba Theodore Mersin BŞB. · 20 dk+0.1 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Angel Lajuane Mc Coughtry Mersin BŞB. · 37 dk−7.8 PIR
- Aneika Anna Kay Henry Mersin BŞB. · 39 dk−6.3 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 13 dk−4.6 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Fenerbahçe · 22 dk−4.4 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jantel Cherrill Lavender 100 sayı barajını geçti
- Aneika Anna Kay Henry 10 blok barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 75.0 | 73.6 | 98.6 | 50.8% | 20.9% | 32.4% | 26.2% | 109.4 | 51.9% | 20.2% | 64.7% | 55.6% | -10.8 |
| Fenerbahçe | 72.2 | 73.6 | 109.4 | 51.9% | 20.2% | 35.3% | 55.6% | 98.6 | 50.8% | 20.9% | 67.6% | 26.2% | +10.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 28/61 (%45.9) | Saha İçi Şut | 25/54 (%46.3) |
| 22/42 (%52.4) | 2 Sayı | 19/37 (%51.4) |
| 6/19 (%31.6) | 3 Sayı | 6/17 (%35.3) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 23/30 (%76.7) |
| 33 | Ribaund | 35 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 22 | Savunma Ribaundu | 23 |
| 14 | Asist | 16 |
| 4 | Top Çalma | 10 |
| 3 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 17 |
| 22 | Faul | 19 |
| 73 | Verimlilik (PIR) | 87 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 23.10.2015Mersin BŞB. 74-79 Fenerbahçe
- 16.01.2016Fenerbahçe 71-67 Mersin BŞB.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

