KBSL · 7. Hafta · 2016-2017 · 10 Aralık 2016 00:00
Maç son ana kadar çekişmeli geçti; Mersin Büyükşehir BLD. Fenerbahçe karşısında 3 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin Büyükşehir BLD. | 14 | 19 | 24 | 22 | 79 |
| Fenerbahçe | 15 | 14 | 21 | 26 | 76 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.3 sezon ort. 72.8 | Tempo | 71.3 sezon ort. 72.6 |
| Hücum | ||
109.1 sezon ort. 94.5 | 100 hücumda sayı | 108.1 sezon ort. 109.8 |
57.8% sezon ort. 45.6% | eFG% | 49.3% sezon ort. 53.3% |
16.0% sezon ort. 16.4% | Top kaybı oranı | 13.2% sezon ort. 15.0% |
30.0% sezon ort. 26.0% | Hücum ribaundu % | 34.2% sezon ort. 33.8% |
15.6% sezon ort. 26.0% | Serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 18.8% |
21.9% sezon ort. 27.3% | Üçlük payı | 23.9% sezon ort. 28.8% |
| Savunma | ||
108.1 sezon ort. 101.1 | 100 savunmada yenen sayı | 109.1 sezon ort. 90.8 |
49.3% sezon ort. 48.6% | Rakip eFG% | 57.8% sezon ort. 44.0% |
13.2% sezon ort. 15.9% | Zorlanan top kaybı | 16.0% sezon ort. 15.5% |
34.2% sezon ort. 31.5% | Rakip hücum ribaundu % | 30.0% sezon ort. 25.8% |
17.9% sezon ort. 20.5% | Rakip serbest atış oranı | 15.6% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Shekinna Paries Stricklen Fenerbahçe · 34 dk+6.3 PIR
- Gökçe Doğan Mersin Büyükşehir BLD. · 12 dk+6.3 PIR
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 33 dk+5.6 PIR
- Nilay Kartaltepe Mersin Büyükşehir BLD. · 39 dk+4.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Sandrine Beatrice Gruda Fenerbahçe · 35 dk−8.5 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 39 dk−5.7 PIR
- Marissa Jo Coleman Mersin Büyükşehir BLD. · 37 dk−5.1 PIR
- Nevin Krısten Vatansever Mersin Büyükşehir BLD. · 38 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin Büyükşehir BLD. | 72.4 | 71.3 | 109.1 | 57.8% | 16.0% | 30.0% | 15.6% | 108.1 | 49.3% | 13.2% | 65.8% | 17.9% | +1.0 |
| Fenerbahçe | 70.3 | 71.3 | 108.1 | 49.3% | 13.2% | 34.2% | 17.9% | 109.1 | 57.8% | 16.0% | 70.0% | 15.6% | -1.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin Büyükşehir BLD. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 34/64 (%53.1) | Saha İçi Şut | 29/67 (%43.3) |
| 28/50 (%56.0) | 2 Sayı | 21/51 (%41.2) |
| 6/14 (%42.9) | 3 Sayı | 8/16 (%50.0) |
| 5/10 (%50.0) | Serbest Atış | 10/12 (%83.3) |
| 34 | Ribaund | 34 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 13 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 25 | Asist | 25 |
| 3 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 1 |
| 13 | Top Kaybı | 11 |
| 13 | Faul | 18 |
| 94 | Verimlilik (PIR) | 93 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-3
- 09.12.2016Mersin Büyükşehir BLD. 79-76 Fenerbahçe
- 21.03.2017Fenerbahçe 71-64 Mersin Büyükşehir BLD.
- 21.04.2017Fenerbahçe 82-71 Mersin Büyükşehir BLD.
- 23.04.2017Mersin Büyükşehir BLD. 64-102 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

