KBSL · 6. Hafta · 2016-2017 · 4 Aralık 2016 00:00
Botaş maçı 11 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 15 | 22 | 14 | 17 | 68 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 12 | 22 | 11 | 12 | 57 |
| Botaş | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.7 sezon ort. 74.9 | Tempo | 69.7 sezon ort. 72.9 |
| Hücum | ||
101.4 sezon ort. 91.5 | 100 hücumda sayı | 78.9 sezon ort. 95.6 |
50.9% sezon ort. 47.6% | eFG% | 37.3% sezon ort. 46.4% |
12.7% sezon ort. 20.3% | Top kaybı oranı | 17.2% sezon ort. 16.4% |
13.3% sezon ort. 30.0% | Hücum ribaundu % | 31.9% sezon ort. 25.8% |
29.1% sezon ort. 20.5% | Serbest atış oranı | 17.9% sezon ort. 25.9% |
27.3% sezon ort. 30.7% | Üçlük payı | 31.3% sezon ort. 26.9% |
| Savunma | ||
78.9 sezon ort. 97.0 | 100 savunmada yenen sayı | 101.4 sezon ort. 101.3 |
37.3% sezon ort. 45.4% | Rakip eFG% | 50.9% sezon ort. 48.5% |
17.2% sezon ort. 15.5% | Zorlanan top kaybı | 12.7% sezon ort. 15.9% |
31.9% sezon ort. 32.2% | Rakip hücum ribaundu % | 13.3% sezon ort. 32.2% |
17.9% sezon ort. 22.2% | Rakip serbest atış oranı | 29.1% sezon ort. 20.2% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tilbe Şenyürek Botaş · 25 dk+6.7 PIR
- Odyssey Celeste Sims Botaş · 36 dk+3.8 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 17 dk+3.4 PIR
- Gintare Petronyte Mersin Büyükşehir BLD. · 35 dk+2.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Frida Eldebrink Mersin Büyükşehir BLD. · 26 dk−12.3 PIR
- Tiffany Hayes Mersin Büyükşehir BLD. · 26 dk−11.7 PIR
- Natasha Lacy Botaş · 36 dk−10.4 PIR
- Nilay Kartaltepe Mersin Büyükşehir BLD. · 32 dk−7.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 67.0 | 69.7 | 101.4 | 50.9% | 12.7% | 13.3% | 29.1% | 78.9 | 37.3% | 17.2% | 68.1% | 17.9% | +22.6 |
| Mersin Büyükşehir BLD. | 72.3 | 69.7 | 78.9 | 37.3% | 17.2% | 31.9% | 17.9% | 101.4 | 50.9% | 12.7% | 86.7% | 29.1% | -22.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Mersin Büyükşehir BLD. |
|---|---|---|
| 24/55 (%43.6) | Saha İçi Şut | 23/67 (%34.3) |
| 16/40 (%40.0) | 2 Sayı | 19/46 (%41.3) |
| 8/15 (%53.3) | 3 Sayı | 4/21 (%19.0) |
| 12/16 (%75.0) | Serbest Atış | 7/12 (%58.3) |
| 36 | Ribaund | 41 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 32 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 19 | Asist | 16 |
| 9 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 0 |
| 9 | Top Kaybı | 15 |
| 19 | Faul | 16 |
| 90 | Verimlilik (PIR) | 54 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 03.12.2016Botaş 68-57 Mersin Büyükşehir BLD.
- 24.02.2017Mersin Büyükşehir BLD. 66-75 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

