KBSL · 3. Hafta · 2016-2017 · 5 Kasım 2016 00:00
Maç normal süreyi 70-70 berabere tamamladı; Mersin Basketbol uzatmada 18-13 ile kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | UZ1 | T |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 13 | 15 | 24 | 13 | 83 |
| Mersin Basketbol | 13 | 23 | 13 | 21 | 18 | 88 |
| Botaş | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| Tempo | ||
88.4 sezon ort. 74.1 | Tempo | 88.4 sezon ort. 73.0 |
| Hücum | ||
93.3 sezon ort. 91.8 | 100 hücumda sayı | 100.3 sezon ort. 85.0 |
42.1% sezon ort. 48.0% | eFG% | 58.5% sezon ort. 44.1% |
15.0% sezon ort. 20.3% | Top kaybı oranı | 22.6% sezon ort. 21.1% |
36.0% sezon ort. 29.1% | Hücum ribaundu % | 16.7% sezon ort. 28.5% |
44.7% sezon ort. 19.6% | Serbest atış oranı | 49.2% sezon ort. 18.2% |
19.7% sezon ort. 31.1% | Üçlük payı | 27.1% sezon ort. 29.6% |
| Savunma | ||
100.3 sezon ort. 96.1 | 100 savunmada yenen sayı | 93.3 sezon ort. 101.2 |
58.5% sezon ort. 44.6% | Rakip eFG% | 42.1% sezon ort. 48.4% |
22.6% sezon ort. 15.2% | Zorlanan top kaybı | 15.0% sezon ort. 14.2% |
16.7% sezon ort. 32.6% | Rakip hücum ribaundu % | 36.0% sezon ort. 26.1% |
49.2% sezon ort. 21.1% | Rakip serbest atış oranı | 44.7% sezon ort. 22.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Matee B Ajavon Botaş · 32 dk+12.9 PIR
- Natasha Lacy Botaş · 36 dk+9.8 PIR
- Emel Ecem Güler Mersin Basketbol · 16 dk+9.6 PIR
- Melis Talay Mersin Basketbol · 21 dk+7.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Elif Emirtekin Botaş · 30 dk−11.4 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 29 dk−10.0 PIR
- Jelena Ivezic Mersin Basketbol · 14 dk−5.4 PIR
- Fatmanur Karakaş Botaş · 10 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 89.0 | 88.4 | 93.3 | 42.1% | 15.0% | 36.0% | 44.7% | 100.3 | 58.5% | 22.6% | 83.3% | 49.2% | -7.0 |
| Mersin Basketbol | 87.8 | 88.4 | 100.3 | 58.5% | 22.6% | 16.7% | 49.2% | 93.3 | 42.1% | 15.0% | 64.0% | 44.7% | +7.0 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Mersin Basketbol |
|---|---|---|
| 31/76 (%40.8) | Saha İçi Şut | 30/59 (%50.8) |
| 29/61 (%47.5) | 2 Sayı | 21/43 (%48.8) |
| 2/15 (%13.3) | 3 Sayı | 9/16 (%56.3) |
| 19/34 (%55.9) | Serbest Atış | 19/29 (%65.5) |
| 43 | Ribaund | 37 |
| 18 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 25 | Savunma Ribaundu | 32 |
| 16 | Asist | 28 |
| 9 | Top Çalma | 8 |
| 1 | Blok | 3 |
| 16 | Top Kaybı | 21 |
| 25 | Faul | 30 |
| 76 | Verimlilik (PIR) | 104 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 04.11.2016Botaş 83-88 Mersin Basketbol
- 03.02.2017Mersin Basketbol 63-77 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

