KBSL · 5. Hafta · 2016-2017 · 27 Kasım 2016 00:00
Botaş ilk çeyreği 27-10 kazanarak maçı erken kopardı. Girne Üniversitesi ikinci yarıda 37-33 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 27 | 14 | 16 | 17 | 74 |
| Girne Üniversitesi | 10 | 14 | 21 | 16 | 61 |
| Botaş | Kategori | Girne Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.8 sezon ort. 74.6 | Tempo | 77.8 sezon ort. 73.2 |
| Hücum | ||
96.6 sezon ort. 91.6 | 100 hücumda sayı | 77.2 sezon ort. 95.5 |
50.0% sezon ort. 47.7% | eFG% | 40.0% sezon ort. 43.4% |
17.5% sezon ort. 20.1% | Top kaybı oranı | 25.0% sezon ort. 14.2% |
23.7% sezon ort. 29.7% | Hücum ribaundu % | 38.6% sezon ort. 29.9% |
23.4% sezon ort. 20.7% | Serbest atış oranı | 24.6% sezon ort. 28.6% |
28.1% sezon ort. 30.7% | Üçlük payı | 26.2% sezon ort. 23.2% |
| Savunma | ||
77.2 sezon ort. 97.2 | 100 savunmada yenen sayı | 96.6 sezon ort. 103.8 |
40.0% sezon ort. 45.3% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 51.3% |
25.0% sezon ort. 15.1% | Zorlanan top kaybı | 17.5% sezon ort. 16.9% |
38.6% sezon ort. 31.9% | Rakip hücum ribaundu % | 23.7% sezon ort. 31.1% |
24.6% sezon ort. 22.0% | Rakip serbest atış oranı | 23.4% sezon ort. 22.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Özge Kavurmacıoğlu Botaş · 23 dk+7.2 PIR
- Odyssey Celeste Sims Botaş · 34 dk+3.6 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 28 dk+2.7 PIR
- Deniz Aygül Girne Üniversitesi · 12 dk+2.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Marica Gajic Girne Üniversitesi · 37 dk−10.8 PIR
- Adrijana Knezevic Girne Üniversitesi · 38 dk−5.9 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 17 dk−5.8 PIR
- Merve Aydın Özbek Girne Üniversitesi · 30 dk−4.0 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.6 | 77.8 | 96.6 | 50.0% | 17.5% | 23.7% | 23.4% | 77.2 | 40.0% | 25.0% | 61.4% | 24.6% | +19.4 |
| Girne Üniversitesi | 79.0 | 77.8 | 77.2 | 40.0% | 25.0% | 38.6% | 24.6% | 96.6 | 50.0% | 17.5% | 76.3% | 23.4% | -19.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Girne Üniversitesi |
|---|---|---|
| 29/64 (%45.3) | Saha İçi Şut | 23/65 (%35.4) |
| 23/46 (%50.0) | 2 Sayı | 17/48 (%35.4) |
| 6/18 (%33.3) | 3 Sayı | 6/17 (%35.3) |
| 10/15 (%66.7) | Serbest Atış | 9/16 (%56.3) |
| 36 | Ribaund | 46 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 29 |
| 17 | Asist | 12 |
| 16 | Top Çalma | 4 |
| 3 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 24 |
| 24 | Faul | 17 |
| 91 | Verimlilik (PIR) | 50 |
Karşılıklı geçmiş
Arşivdeki 2 karşılaşmada Botaş 1, Girne Üniversitesi 1 galibiyet aldı.


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 26.11.2016Botaş 74-61 Girne Üniversitesi
- 17.02.2017Girne Üniversitesi 79-76 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

