KBSL · 12. Hafta · 2015-2016 · 30 Aralık 2015 00:00
Botaş maçı 17 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 15 | 15 | 8 | 21 | 59 |
| Botaş | 17 | 19 | 15 | 25 | 76 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
76.0 sezon ort. 76.3 | Tempo | 76.0 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
76.3 sezon ort. 95.7 | 100 hücumda sayı | 101.6 sezon ort. 98.7 |
38.6% sezon ort. 45.8% | eFG% | 52.5% sezon ort. 50.3% |
15.7% sezon ort. 16.2% | Top kaybı oranı | 18.1% sezon ort. 19.0% |
26.7% sezon ort. 30.0% | Hücum ribaundu % | 21.1% sezon ort. 30.9% |
17.1% sezon ort. 27.0% | Serbest atış oranı | 33.9% sezon ort. 19.5% |
37.1% sezon ort. 26.2% | Üçlük payı | 33.9% sezon ort. 34.8% |
| Savunma | ||
101.6 sezon ort. 100.5 | 100 savunmada yenen sayı | 76.3 sezon ort. 100.1 |
52.5% sezon ort. 48.9% | Rakip eFG% | 38.6% sezon ort. 48.1% |
18.1% sezon ort. 15.6% | Zorlanan top kaybı | 15.7% sezon ort. 16.6% |
21.1% sezon ort. 24.9% | Rakip hücum ribaundu % | 26.7% sezon ort. 33.3% |
33.9% sezon ort. 25.0% | Rakip serbest atış oranı | 17.1% sezon ort. 21.4% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Marica Gajic Yakın Doğu Üniversitesi · 24 dk+18.7 PIR
- Evanthia Maltsi Botaş · 38 dk+7.0 PIR
- Pelin Bilgiç Botaş · 33 dk+3.6 PIR
- Avery Rochelle Warley Botaş · 28 dk+2.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 34 dk−12.8 PIR
- Tiffany Hayes Yakın Doğu Üniversitesi · 19 dk−4.3 PIR
- Milica Jovanovic Botaş · 35 dk−4.1 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 30 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 77.3 | 76.0 | 76.3 | 38.6% | 15.7% | 26.7% | 17.1% | 101.6 | 52.5% | 18.1% | 78.9% | 33.9% | -25.3 |
| Botaş | 74.8 | 76.0 | 101.6 | 52.5% | 18.1% | 21.1% | 33.9% | 76.3 | 38.6% | 15.7% | 73.3% | 17.1% | +25.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 25/70 (%35.7) | Saha İçi Şut | 27/59 (%45.8) |
| 21/44 (%47.7) | 2 Sayı | 19/39 (%48.7) |
| 4/26 (%15.4) | 3 Sayı | 8/20 (%40.0) |
| 5/12 (%41.7) | Serbest Atış | 14/20 (%70.0) |
| 42 | Ribaund | 41 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 30 | Savunma Ribaundu | 33 |
| 20 | Asist | 18 |
| 8 | Top Çalma | 6 |
| 0 | Blok | 2 |
| 14 | Top Kaybı | 15 |
| 22 | Faul | 14 |
| 63 | Verimlilik (PIR) | 90 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.12.2015Yakın Doğu Üniversitesi 59-76 Botaş
- 29.03.2016Botaş 67-76 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

