KBSL · 7. Hafta · 2015-2016 · 5 Aralık 2015 00:00
Samsun Canik Belediye ilk yarıyı 37-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 41-33 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 18 | 21 | 17 | 16 | 72 |
| Samsun Canik Belediye | 22 | 15 | 22 | 19 | 78 |
| Botaş | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.1 sezon ort. 74.2 | Tempo | 74.1 sezon ort. 73.9 |
| Hücum | ||
95.1 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 107.7 sezon ort. 97.7 |
50.8% sezon ort. 50.4% | eFG% | 45.8% sezon ort. 44.3% |
18.4% sezon ort. 19.0% | Top kaybı oranı | 13.3% sezon ort. 13.9% |
16.7% sezon ort. 31.0% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 32.0% |
21.3% sezon ort. 20.0% | Serbest atış oranı | 43.3% sezon ort. 22.7% |
39.3% sezon ort. 34.6% | Üçlük payı | 18.3% sezon ort. 21.1% |
| Savunma | ||
107.7 sezon ort. 98.8 | 100 savunmada yenen sayı | 95.1 sezon ort. 99.1 |
45.8% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 50.8% sezon ort. 50.0% |
13.3% sezon ort. 16.7% | Zorlanan top kaybı | 18.4% sezon ort. 18.5% |
27.8% sezon ort. 33.2% | Rakip hücum ribaundu % | 16.7% sezon ort. 30.9% |
43.3% sezon ort. 20.4% | Rakip serbest atış oranı | 21.3% sezon ort. 18.7% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Burcu Yağan Samsun Canik Belediye · 37 dk+16.3 PIR
- Tilbe Şenyürek Botaş · 30 dk+4.9 PIR
- Evanthia Maltsi Botaş · 40 dk+3.8 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Samsun Canik Belediye · 12 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Avery Rochelle Warley Botaş · 36 dk−7.5 PIR
- Allyson Renee Malott Botaş · 12 dk−5.4 PIR
- Deniz Çolakoğlu Samsun Canik Belediye · 24 dk−4.9 PIR
- Natasha Lacy Samsun Canik Belediye · 30 dk−4.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- İlsu Darıcıoğlu 100. maçına çıktı
- Deniz Çolakoğlu 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 75.7 | 74.1 | 95.1 | 50.8% | 18.4% | 16.7% | 21.3% | 107.7 | 45.8% | 13.3% | 72.2% | 43.3% | -12.6 |
| Samsun Canik Belediye | 72.4 | 74.1 | 107.7 | 45.8% | 13.3% | 27.8% | 43.3% | 95.1 | 50.8% | 18.4% | 83.3% | 21.3% | +12.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| 25/61 (%41.0) | Saha İçi Şut | 25/60 (%41.7) |
| 13/37 (%35.1) | 2 Sayı | 20/49 (%40.8) |
| 12/24 (%50.0) | 3 Sayı | 5/11 (%45.5) |
| 10/13 (%76.9) | Serbest Atış | 23/26 (%88.5) |
| 32 | Ribaund | 40 |
| 6 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 19 | Asist | 16 |
| 4 | Top Çalma | 5 |
| 0 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 11 |
| 19 | Faul | 16 |
| 73 | Verimlilik (PIR) | 92 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 04.12.2015Botaş 72-78 Samsun Canik Belediye
- 27.02.2016Samsun Canik Belediye 81-73 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

