KBSL · 4. Hafta · 2015-2016 · 7 Kasım 2015 00:00
Samsun Canik Belediye ilk yarıyı 39-49 geride kapattı, ikinci yarıyı 38-23 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik Belediye | 19 | 20 | 17 | 21 | 77 |
| Fenerbahçe | 29 | 20 | 11 | 12 | 72 |
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
66.3 sezon ort. 74.2 | Tempo | 66.3 sezon ort. 69.1 |
| Hücum | ||
116.5 sezon ort. 97.4 | 100 hücumda sayı | 108.2 sezon ort. 110.7 |
44.5% sezon ort. 44.3% | eFG% | 51.6% sezon ort. 51.5% |
12.9% sezon ort. 13.9% | Top kaybı oranı | 16.1% sezon ort. 13.9% |
48.7% sezon ort. 31.3% | Hücum ribaundu % | 41.2% sezon ort. 35.3% |
35.9% sezon ort. 22.9% | Serbest atış oranı | 12.5% sezon ort. 19.8% |
15.6% sezon ort. 21.2% | Üçlük payı | 18.8% sezon ort. 25.1% |
| Savunma | ||
108.2 sezon ort. 98.7 | 100 savunmada yenen sayı | 116.5 sezon ort. 91.2 |
51.6% sezon ort. 49.9% | Rakip eFG% | 44.5% sezon ort. 43.7% |
16.1% sezon ort. 18.5% | Zorlanan top kaybı | 12.9% sezon ort. 15.2% |
41.2% sezon ort. 30.1% | Rakip hücum ribaundu % | 48.7% sezon ort. 24.9% |
12.5% sezon ort. 19.0% | Rakip serbest atış oranı | 35.9% sezon ort. 21.0% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 35 dk+4.2 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 35 dk+4.2 PIR
- Natasha Lacy Samsun Canik Belediye · 36 dk+3.6 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 33 dk+3.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Birsel Vardarlı Demirmen Fenerbahçe · 30 dk−9.7 PIR
- Marissa Jo Coleman Fenerbahçe · 35 dk−5.9 PIR
- Tuğçe Canıtez Fenerbahçe · 14 dk−5.1 PIR
- Essence Tiffany Carson Samsun Canik Belediye · 18 dk−2.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik Belediye | 66.1 | 66.3 | 116.5 | 44.5% | 12.9% | 48.7% | 35.9% | 108.2 | 51.6% | 16.1% | 58.8% | 12.5% | +8.2 |
| Fenerbahçe | 66.5 | 66.3 | 108.2 | 51.6% | 16.1% | 41.2% | 12.5% | 116.5 | 44.5% | 12.9% | 51.3% | 35.9% | -8.2 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 27/64 (%42.2) | Saha İçi Şut | 31/64 (%48.4) |
| 24/54 (%44.4) | 2 Sayı | 27/52 (%51.9) |
| 3/10 (%30.0) | 3 Sayı | 4/12 (%33.3) |
| 20/23 (%87.0) | Serbest Atış | 6/8 (%75.0) |
| 39 | Ribaund | 34 |
| 19 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 16 | Asist | 20 |
| 4 | Top Çalma | 2 |
| 2 | Blok | 6 |
| 11 | Top Kaybı | 13 |
| 15 | Faul | 22 |
| 87 | Verimlilik (PIR) | 86 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 06.11.2015Samsun Canik Belediye 77-72 Fenerbahçe
- 30.01.2016Fenerbahçe 88-57 Samsun Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

