KBSL · 3. Hafta · 2015-2016 · 2 Kasım 2015 00:00
Fenerbahçe ilk yarıyı 37-39 geride kapattı, ikinci yarıyı 46-20 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Fenerbahçe | 24 | 13 | 26 | 20 | 83 |
| Botaş | 14 | 25 | 14 | 6 | 59 |
| Fenerbahçe | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.7 sezon ort. 68.8 | Tempo | 74.7 sezon ort. 74.2 |
| Hücum | ||
109.8 sezon ort. 110.7 | 100 hücumda sayı | 79.9 sezon ort. 99.6 |
58.6% sezon ort. 51.3% | eFG% | 44.7% sezon ort. 50.6% |
20.8% sezon ort. 13.7% | Top kaybı oranı | 21.6% sezon ort. 18.9% |
34.4% sezon ort. 35.5% | Hücum ribaundu % | 14.7% sezon ort. 31.1% |
41.4% sezon ort. 19.0% | Serbest atış oranı | 19.3% sezon ort. 20.1% |
25.9% sezon ort. 24.9% | Üçlük payı | 35.1% sezon ort. 34.7% |
| Savunma | ||
79.9 sezon ort. 92.4 | 100 savunmada yenen sayı | 109.8 sezon ort. 98.7 |
44.7% sezon ort. 43.7% | Rakip eFG% | 58.6% sezon ort. 47.4% |
21.6% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 20.8% sezon ort. 16.4% |
14.7% sezon ort. 25.9% | Rakip hücum ribaundu % | 34.4% sezon ort. 32.9% |
19.3% sezon ort. 21.5% | Rakip serbest atış oranı | 41.4% sezon ort. 20.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 34 dk+10.0 PIR
- Evanthia Maltsi Botaş · 26 dk+4.7 PIR
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 32 dk+2.6 PIR
- Elif Emirtekin Botaş · 26 dk+1.7 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Allyson Renee Malott Botaş · 29 dk−6.2 PIR
- Avery Rochelle Warley Botaş · 21 dk−6.1 PIR
- Sehernaz Çidal Botaş · 12 dk−5.2 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 26 dk−2.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Marissa Jo Coleman 50 asist barajını geçti
- Evanthia Maltsi 100 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Fenerbahçe | 75.6 | 74.7 | 109.8 | 58.6% | 20.8% | 34.4% | 41.4% | 79.9 | 44.7% | 21.6% | 85.3% | 19.3% | +29.9 |
| Botaş | 73.8 | 74.7 | 79.9 | 44.7% | 21.6% | 14.7% | 19.3% | 109.8 | 58.6% | 20.8% | 65.6% | 41.4% | -29.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Fenerbahçe | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 31/58 (%53.4) | Saha İçi Şut | 23/57 (%40.4) |
| 25/43 (%58.1) | 2 Sayı | 18/37 (%48.6) |
| 6/15 (%40.0) | 3 Sayı | 5/20 (%25.0) |
| 15/24 (%62.5) | Serbest Atış | 8/11 (%72.7) |
| 40 | Ribaund | 26 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 5 |
| 29 | Savunma Ribaundu | 21 |
| 20 | Asist | 13 |
| 8 | Top Çalma | 5 |
| 3 | Blok | 0 |
| 18 | Top Kaybı | 17 |
| 17 | Faul | 25 |
| 100 | Verimlilik (PIR) | 49 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 01.11.2015Fenerbahçe 83-59 Botaş
- 22.01.2016Botaş 65-75 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

