KBSL · 11. Hafta · 2015-2016 · 26 Aralık 2015 00:00
Botaş maçı 8 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 24 | 16 | 14 | 18 | 72 |
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 23 | 13 | 19 | 9 | 64 |
| Botaş | Kategori | Orduspor Sportif F.A.Ş. |
|---|---|---|
| Tempo | ||
74.7 sezon ort. 74.2 | Tempo | 74.7 sezon ort. 79.1 |
| Hücum | ||
96.2 sezon ort. 99.0 | 100 hücumda sayı | 85.9 sezon ort. 89.7 |
54.2% sezon ort. 50.3% | eFG% | 42.6% sezon ort. 44.6% |
25.6% sezon ort. 18.7% | Top kaybı oranı | 22.6% sezon ort. 16.9% |
35.5% sezon ort. 30.3% | Hücum ribaundu % | 35.0% sezon ort. 24.1% |
18.6% sezon ort. 20.1% | Serbest atış oranı | 27.9% sezon ort. 20.4% |
32.2% sezon ort. 34.8% | Üçlük payı | 27.9% sezon ort. 29.7% |
| Savunma | ||
85.9 sezon ort. 99.7 | 100 savunmada yenen sayı | 96.2 sezon ort. 117.0 |
42.6% sezon ort. 47.9% | Rakip eFG% | 54.2% sezon ort. 56.0% |
22.6% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 25.6% sezon ort. 14.4% |
35.0% sezon ort. 32.9% | Rakip hücum ribaundu % | 35.5% sezon ort. 39.0% |
27.9% sezon ort. 21.0% | Rakip serbest atış oranı | 18.6% sezon ort. 13.3% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Milica Jovanovic Botaş · 31 dk+10.4 PIR
- Evanthia Maltsi Botaş · 40 dk+2.8 PIR
- Jelena Milovanovic Orduspor Sportif F.A.Ş. · 38 dk+2.4 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Orduspor Sportif F.A.Ş. · 31 dk+1.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gülşah Akkaya Orduspor Sportif F.A.Ş. · 29 dk−9.2 PIR
- Pelin Bilgiç Botaş · 33 dk−8.2 PIR
- Ferda Yıldız Orduspor Sportif F.A.Ş. · 13 dk−6.2 PIR
- Avery Rochelle Warley Botaş · 37 dk−3.1 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Avery Rochelle Warley 500 sayı barajını geçti
- Dandra Yuvett Moss 50. maçına çıktı
- Evanthia Maltsi 250 asist barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 74.8 | 74.7 | 96.2 | 54.2% | 25.6% | 35.5% | 18.6% | 85.9 | 42.6% | 22.6% | 65.0% | 27.9% | +10.3 |
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 74.5 | 74.7 | 85.9 | 42.6% | 22.6% | 35.0% | 27.9% | 96.2 | 54.2% | 25.6% | 64.5% | 18.6% | -10.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Orduspor Sportif F.A.Ş. |
|---|---|---|
| 28/59 (%47.5) | Saha İçi Şut | 25/61 (%41.0) |
| 20/40 (%50.0) | 2 Sayı | 23/44 (%52.3) |
| 8/19 (%42.1) | 3 Sayı | 2/17 (%11.8) |
| 8/11 (%72.7) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 37 | Ribaund | 34 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 19 | Asist | 20 |
| 13 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 2 |
| 22 | Top Kaybı | 20 |
| 20 | Faul | 17 |
| 88 | Verimlilik (PIR) | 62 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 25.12.2015Botaş 72-64 Orduspor Sportif F.A.Ş.
- 25.03.2016Orduspor Sportif F.A.Ş. 48-155 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

