KBSL · 8. Hafta · 2015-2016 · 13 Aralık 2015 00:00
Fenerbahçe ilk çeyreği 30-19 kazanarak maçı erken kopardı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 19 | 20 | 26 | 12 | 77 |
| Fenerbahçe | 30 | 29 | 18 | 23 | 100 |
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.4 sezon ort. 79.0 | Tempo | 77.4 sezon ort. 68.8 |
| Hücum | ||
98.4 sezon ort. 89.2 | 100 hücumda sayı | 130.7 sezon ort. 109.9 |
48.4% sezon ort. 44.4% | eFG% | 71.2% sezon ort. 50.9% |
18.3% sezon ort. 17.1% | Top kaybı oranı | 16.8% sezon ort. 13.9% |
24.3% sezon ort. 24.5% | Hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 35.5% |
33.9% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 12.1% sezon ort. 19.8% |
30.6% sezon ort. 29.6% | Üçlük payı | 22.7% sezon ort. 25.0% |
| Savunma | ||
130.7 sezon ort. 115.7 | 100 savunmada yenen sayı | 98.4 sezon ort. 91.7 |
71.2% sezon ort. 55.4% | Rakip eFG% | 48.4% sezon ort. 43.5% |
16.8% sezon ort. 14.8% | Zorlanan top kaybı | 18.3% sezon ort. 15.0% |
33.3% sezon ort. 39.0% | Rakip hücum ribaundu % | 24.3% sezon ort. 25.6% |
12.1% sezon ort. 13.5% | Rakip serbest atış oranı | 33.9% sezon ort. 21.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 34 dk+10.2 PIR
- Tijana Krivacevic Orduspor Sportif F.A.Ş. · 40 dk+8.8 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Fenerbahçe · 27 dk+8.7 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 20 dk+5.9 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Gülşah Akkaya Orduspor Sportif F.A.Ş. · 31 dk−11.2 PIR
- Özge Kavurmacıoğlu Orduspor Sportif F.A.Ş. · 30 dk−8.5 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Orduspor Sportif F.A.Ş. · 14 dk−1.5 PIR
- Ferda Yıldız Orduspor Sportif F.A.Ş. · 10 dk−1.3 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 78.2 | 77.4 | 98.4 | 48.4% | 18.3% | 24.3% | 33.9% | 130.7 | 71.2% | 16.8% | 66.7% | 12.1% | -32.3 |
| Fenerbahçe | 76.5 | 77.4 | 130.7 | 71.2% | 16.8% | 33.3% | 12.1% | 98.4 | 48.4% | 18.3% | 75.7% | 33.9% | +32.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 27/62 (%43.5) | Saha İçi Şut | 43/66 (%65.2) |
| 21/43 (%48.8) | 2 Sayı | 35/51 (%68.6) |
| 6/19 (%31.6) | 3 Sayı | 8/15 (%53.3) |
| 17/21 (%81.0) | Serbest Atış | 6/8 (%75.0) |
| 23 | Ribaund | 35 |
| 9 | Hücum Ribaundu | 7 |
| 14 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 20 | Asist | 28 |
| 5 | Top Çalma | 7 |
| 0 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 14 |
| 11 | Faul | 17 |
| 70 | Verimlilik (PIR) | 133 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 12.12.2015Orduspor Sportif F.A.Ş. 77-100 Fenerbahçe
- 13.03.2016Fenerbahçe 113-69 Orduspor Sportif F.A.Ş.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

