KBSL · 4. Hafta · 2015-2016 · 8 Kasım 2015 00:00
Orduspor Sportif F.A.Ş. ilk çeyreği 33-21 kazanarak maçı erken kopardı. Yakın Doğu Üniversitesi ikinci yarıda 45-37 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 33 | 24 | 24 | 13 | 94 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 21 | 14 | 24 | 21 | 80 |
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
79.6 sezon ort. 78.9 | Tempo | 79.6 sezon ort. 76.1 |
| Hücum | ||
120.0 sezon ort. 88.4 | 100 hücumda sayı | 99.0 sezon ort. 94.8 |
58.2% sezon ort. 44.0% | eFG% | 44.8% sezon ort. 45.5% |
16.6% sezon ort. 17.2% | Top kaybı oranı | 12.3% sezon ort. 16.4% |
38.7% sezon ort. 24.1% | Hücum ribaundu % | 35.4% sezon ort. 29.6% |
28.4% sezon ort. 20.4% | Serbest atış oranı | 26.0% sezon ort. 26.6% |
25.4% sezon ort. 29.8% | Üçlük payı | 27.3% sezon ort. 26.6% |
| Savunma | ||
99.0 sezon ort. 117.0 | 100 savunmada yenen sayı | 120.0 sezon ort. 99.8 |
44.8% sezon ort. 56.4% | Rakip eFG% | 58.2% sezon ort. 48.7% |
12.3% sezon ort. 14.9% | Zorlanan top kaybı | 16.6% sezon ort. 15.6% |
35.4% sezon ort. 39.1% | Rakip hücum ribaundu % | 38.7% sezon ort. 24.3% |
26.0% sezon ort. 12.9% | Rakip serbest atış oranı | 28.4% sezon ort. 25.1% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tijana Krivacevic Orduspor Sportif F.A.Ş. · 26 dk+13.1 PIR
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 39 dk+10.6 PIR
- Dandra Yuvett Moss Orduspor Sportif F.A.Ş. · 38 dk+10.2 PIR
- Courtney Michelle Vandersloot Orduspor Sportif F.A.Ş. · 39 dk+9.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Hayes Yakın Doğu Üniversitesi · 28 dk−15.0 PIR
- Gülşah Duman Bıçakçı Orduspor Sportif F.A.Ş. · 23 dk−5.8 PIR
- Ana Dabovic Yakın Doğu Üniversitesi · 38 dk−3.1 PIR
- Lucie Melek Bouthors Yakın Doğu Üniversitesi · 13 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Asena Yalçın 500 sayı barajını geçti
- Ana Dabovic 50. maçına çıktı
- Dandra Yuvett Moss 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | 78.4 | 79.6 | 120.0 | 58.2% | 16.6% | 38.7% | 28.4% | 99.0 | 44.8% | 12.3% | 64.6% | 26.0% | +20.9 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 80.8 | 79.6 | 99.0 | 44.8% | 12.3% | 35.4% | 26.0% | 120.0 | 58.2% | 16.6% | 61.3% | 28.4% | -20.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Orduspor Sportif F.A.Ş. | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 35/67 (%52.2) | Saha İçi Şut | 33/77 (%42.9) |
| 27/50 (%54.0) | 2 Sayı | 30/56 (%53.6) |
| 8/17 (%47.1) | 3 Sayı | 3/21 (%14.3) |
| 16/19 (%84.2) | Serbest Atış | 11/20 (%55.0) |
| 43 | Ribaund | 36 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 31 | Savunma Ribaundu | 19 |
| 13 | Asist | 12 |
| 10 | Top Çalma | 9 |
| 2 | Blok | 2 |
| 15 | Top Kaybı | 12 |
| 22 | Faul | 23 |
| 112 | Verimlilik (PIR) | 74 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 07.11.2015Orduspor Sportif F.A.Ş. 94-80 Yakın Doğu Üniversitesi
- 29.01.2016Yakın Doğu Üniversitesi 86-65 Orduspor Sportif F.A.Ş.
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

