KBSL · 3. Hafta · 2015-2016 · 2 Kasım 2015 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi 3. çeyreği 23-11 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 15 | 25 | 23 | 14 | 77 |
| Beşiktaş | 19 | 17 | 11 | 15 | 62 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.0 sezon ort. 76.3 | Tempo | 75.0 sezon ort. 74.7 |
| Hücum | ||
100.3 sezon ort. 94.7 | 100 hücumda sayı | 84.7 sezon ort. 95.8 |
49.2% sezon ort. 45.3% | eFG% | 44.6% sezon ort. 46.4% |
18.2% sezon ort. 16.1% | Top kaybı oranı | 21.1% sezon ort. 16.4% |
29.7% sezon ort. 29.9% | Hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 23.5% |
31.7% sezon ort. 26.4% | Serbest atış oranı | 7.7% sezon ort. 27.0% |
30.2% sezon ort. 26.5% | Üçlük payı | 29.2% sezon ort. 33.4% |
| Savunma | ||
84.7 sezon ort. 101.2 | 100 savunmada yenen sayı | 100.3 sezon ort. 102.6 |
44.6% sezon ort. 49.3% | Rakip eFG% | 49.2% sezon ort. 46.3% |
21.1% sezon ort. 15.4% | Zorlanan top kaybı | 18.2% sezon ort. 13.6% |
30.8% sezon ort. 24.5% | Rakip hücum ribaundu % | 29.7% sezon ort. 31.3% |
7.7% sezon ort. 26.0% | Rakip serbest atış oranı | 31.7% sezon ort. 24.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Hayes Yakın Doğu Üniversitesi · 34 dk+9.2 PIR
- Şaziye İvegin Üner Beşiktaş · 35 dk+5.8 PIR
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 29 dk+5.0 PIR
- Ana Dabovic Yakın Doğu Üniversitesi · 26 dk+4.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Beşiktaş · 37 dk−8.9 PIR
- Luca Ivankovic Beşiktaş · 32 dk−6.1 PIR
- Cappie Marie Pondexter Beşiktaş · 39 dk−5.3 PIR
- Hülya Özkan Yakın Doğu Üniversitesi · 10 dk−3.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 76.8 | 75.0 | 100.3 | 49.2% | 18.2% | 29.7% | 31.7% | 84.7 | 44.6% | 21.1% | 69.2% | 7.7% | +15.6 |
| Beşiktaş | 73.2 | 75.0 | 84.7 | 44.6% | 21.1% | 30.8% | 7.7% | 100.3 | 49.2% | 18.2% | 70.3% | 31.7% | -15.6 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Beşiktaş |
|---|---|---|
| 27/63 (%42.9) | Saha İçi Şut | 27/65 (%41.5) |
| 19/44 (%43.2) | 2 Sayı | 23/46 (%50.0) |
| 8/19 (%42.1) | 3 Sayı | 4/19 (%21.1) |
| 15/20 (%75.0) | Serbest Atış | 4/5 (%80.0) |
| 38 | Ribaund | 38 |
| 11 | Hücum Ribaundu | 12 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 26 |
| 16 | Asist | 11 |
| 11 | Top Çalma | 7 |
| 1 | Blok | 2 |
| 16 | Top Kaybı | 18 |
| 13 | Faul | 18 |
| 86 | Verimlilik (PIR) | 63 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.11.2015Yakın Doğu Üniversitesi 77-62 Beşiktaş
- 23.01.2016Beşiktaş 90-62 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

