KBSL · 25. Hafta · 2015-2016 · 30 Mart 2016 00:00
Yakın Doğu Üniversitesi ilk yarıyı 31-32 geride kapattı, ikinci yarıyı 45-35 kazanarak maçı çevirdi.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 19 | 13 | 16 | 19 | 67 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 15 | 16 | 27 | 18 | 76 |
| Botaş | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| Tempo | ||
77.7 sezon ort. 74.0 | Tempo | 77.7 sezon ort. 76.2 |
| Hücum | ||
87.4 sezon ort. 99.3 | 100 hücumda sayı | 96.5 sezon ort. 94.9 |
50.0% sezon ort. 50.4% | eFG% | 48.6% sezon ort. 45.4% |
18.6% sezon ort. 19.0% | Top kaybı oranı | 19.2% sezon ort. 16.1% |
11.8% sezon ort. 31.2% | Hücum ribaundu % | 38.5% sezon ort. 29.5% |
9.5% sezon ort. 20.5% | Serbest atış oranı | 18.6% sezon ort. 26.9% |
39.7% sezon ort. 34.6% | Üçlük payı | 24.3% sezon ort. 26.8% |
| Savunma | ||
96.5 sezon ort. 99.2 | 100 savunmada yenen sayı | 87.4 sezon ort. 101.1 |
48.6% sezon ort. 47.7% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 49.0% |
19.2% sezon ort. 16.4% | Zorlanan top kaybı | 18.6% sezon ort. 15.5% |
38.5% sezon ort. 32.8% | Rakip hücum ribaundu % | 11.8% sezon ort. 25.3% |
18.6% sezon ort. 21.3% | Rakip serbest atış oranı | 9.5% sezon ort. 25.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Tiffany Hayes Yakın Doğu Üniversitesi · 27 dk+10.3 PIR
- Kelsey Bone Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk+6.6 PIR
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 38 dk+5.5 PIR
- Evanthia Maltsi Botaş · 39 dk+5.3 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Şebnem Nezahat Kimyacıoğlu Yakın Doğu Üniversitesi · 30 dk−7.8 PIR
- Asena Yalçın Yakın Doğu Üniversitesi · 24 dk−7.6 PIR
- Avery Rochelle Warley Botaş · 32 dk−5.3 PIR
- Pelin Bilgiç Botaş · 22 dk−5.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 76.6 | 77.7 | 87.4 | 50.0% | 18.6% | 11.8% | 9.5% | 96.5 | 48.6% | 19.2% | 61.5% | 18.6% | -9.1 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | 78.7 | 77.7 | 96.5 | 48.6% | 19.2% | 38.5% | 18.6% | 87.4 | 50.0% | 18.6% | 88.2% | 9.5% | +9.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Yakın Doğu Üniversitesi |
|---|---|---|
| 28/63 (%44.4) | Saha İçi Şut | 33/70 (%47.1) |
| 21/38 (%55.3) | 2 Sayı | 31/53 (%58.5) |
| 7/25 (%28.0) | 3 Sayı | 2/17 (%11.8) |
| 4/6 (%66.7) | Serbest Atış | 8/13 (%61.5) |
| 28 | Ribaund | 45 |
| 4 | Hücum Ribaundu | 15 |
| 24 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 21 | Asist | 21 |
| 7 | Top Çalma | 6 |
| 3 | Blok | 3 |
| 15 | Top Kaybı | 18 |
| 17 | Faul | 13 |
| 74 | Verimlilik (PIR) | 91 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 29.12.2015Yakın Doğu Üniversitesi 59-76 Botaş
- 29.03.2016Botaş 67-76 Yakın Doğu Üniversitesi
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

