KBSL · 22. Hafta · 2015-2016 · 17 Mart 2016 00:00
Fenerbahçe maçı 4 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Yakın Doğu Üniversitesi | 21 | 13 | 18 | 17 | 69 |
| Fenerbahçe | 22 | 18 | 20 | 13 | 73 |
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
68.0 sezon ort. 76.6 | Tempo | 68.0 sezon ort. 69.0 |
| Hücum | ||
102.7 sezon ort. 94.7 | 100 hücumda sayı | 106.0 sezon ort. 110.8 |
43.4% sezon ort. 45.6% | eFG% | 50.0% sezon ort. 51.5% |
7.5% sezon ort. 16.5% | Top kaybı oranı | 12.7% sezon ort. 14.0% |
32.5% sezon ort. 29.8% | Hücum ribaundu % | 27.8% sezon ort. 35.7% |
20.6% sezon ort. 26.8% | Serbest atış oranı | 17.2% sezon ort. 19.7% |
17.6% sezon ort. 27.0% | Üçlük payı | 15.6% sezon ort. 25.2% |
| Savunma | ||
106.0 sezon ort. 100.4 | 100 savunmada yenen sayı | 102.7 sezon ort. 91.6 |
50.0% sezon ort. 49.0% | Rakip eFG% | 43.4% sezon ort. 43.7% |
12.7% sezon ort. 15.8% | Zorlanan top kaybı | 7.5% sezon ort. 15.4% |
27.8% sezon ort. 24.7% | Rakip hücum ribaundu % | 32.5% sezon ort. 25.4% |
17.2% sezon ort. 25.6% | Rakip serbest atış oranı | 20.6% sezon ort. 21.5% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Jantel Cherrill Lavender Fenerbahçe · 33 dk+6.2 PIR
- Asena Yalçın Yakın Doğu Üniversitesi · 28 dk+5.1 PIR
- Şebnem Nezahat Kimyacıoğlu Yakın Doğu Üniversitesi · 24 dk+3.8 PIR
- Kelsey Bone Yakın Doğu Üniversitesi · 35 dk+2.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 34 dk−6.4 PIR
- Yelena Leuchanka Yakın Doğu Üniversitesi · 30 dk−5.0 PIR
- Alyssa Marie Thomas Yakın Doğu Üniversitesi · 27 dk−4.4 PIR
- Kuanitra Holingsvorth Fenerbahçe · 17 dk−2.6 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Yakın Doğu Üniversitesi | 67.2 | 68.0 | 102.7 | 43.4% | 7.5% | 32.5% | 20.6% | 106.0 | 50.0% | 12.7% | 72.2% | 17.2% | -3.3 |
| Fenerbahçe | 68.8 | 68.0 | 106.0 | 50.0% | 12.7% | 27.8% | 17.2% | 102.7 | 43.4% | 7.5% | 67.5% | 20.6% | +3.3 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Yakın Doğu Üniversitesi | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 28/68 (%41.2) | Saha İçi Şut | 30/64 (%46.9) |
| 25/56 (%44.6) | 2 Sayı | 26/54 (%48.1) |
| 3/12 (%25.0) | 3 Sayı | 4/10 (%40.0) |
| 10/14 (%71.4) | Serbest Atış | 9/11 (%81.8) |
| 39 | Ribaund | 37 |
| 13 | Hücum Ribaundu | 10 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 19 | Asist | 20 |
| 6 | Top Çalma | 3 |
| 0 | Blok | 6 |
| 6 | Top Kaybı | 10 |
| 19 | Faul | 17 |
| 83 | Verimlilik (PIR) | 93 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 19.12.2015Fenerbahçe 78-69 Yakın Doğu Üniversitesi
- 16.03.2016Yakın Doğu Üniversitesi 69-73 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

