KBSL · 20. Hafta · 2015-2016 · 28 Şubat 2016 00:00
Fenerbahçe maçı 7 sayı farkla kazandı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Beşiktaş | 21 | 12 | 22 | 16 | 71 |
| Fenerbahçe | 25 | 21 | 14 | 18 | 78 |
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
69.1 sezon ort. 75.0 | Tempo | 69.1 sezon ort. 69.0 |
| Hücum | ||
102.8 sezon ort. 95.1 | 100 hücumda sayı | 112.9 sezon ort. 110.6 |
47.8% sezon ort. 46.3% | eFG% | 46.8% sezon ort. 51.7% |
7.9% sezon ort. 16.9% | Top kaybı oranı | 11.0% sezon ort. 14.1% |
18.9% sezon ort. 24.0% | Hücum ribaundu % | 53.7% sezon ort. 34.8% |
10.4% sezon ort. 26.9% | Serbest atış oranı | 9.0% sezon ort. 20.0% |
22.4% sezon ort. 33.7% | Üçlük payı | 19.2% sezon ort. 25.2% |
| Savunma | ||
112.9 sezon ort. 102.2 | 100 savunmada yenen sayı | 102.8 sezon ort. 91.6 |
46.8% sezon ort. 46.4% | Rakip eFG% | 47.8% sezon ort. 43.6% |
11.0% sezon ort. 13.9% | Zorlanan top kaybı | 7.9% sezon ort. 15.3% |
53.7% sezon ort. 30.3% | Rakip hücum ribaundu % | 18.9% sezon ort. 25.8% |
9.0% sezon ort. 25.9% | Rakip serbest atış oranı | 10.4% sezon ort. 21.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Cappie Marie Pondexter Beşiktaş · 36 dk+11.9 PIR
- Marissa Jo Coleman Fenerbahçe · 32 dk+6.7 PIR
- Şaziye İvegin Üner Beşiktaş · 32 dk+6.4 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 36 dk+3.8 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Ayşe Cora Yamaner Beşiktaş · 19 dk−10.7 PIR
- Sandra Ygueravide Viana Beşiktaş · 28 dk−5.4 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 30 dk−4.3 PIR
- Olcay Çakır Turgut Fenerbahçe · 9 dk−3.5 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Jantel Cherrill Lavender 10 blok barajını geçti
- Luca Ivankovic 500 sayı barajını geçti
- Marissa Jo Coleman 50 top çalma barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Beşiktaş | 69.1 | 69.1 | 102.8 | 47.8% | 7.9% | 18.9% | 10.4% | 112.9 | 46.8% | 11.0% | 46.3% | 9.0% | -10.1 |
| Fenerbahçe | 69.1 | 69.1 | 112.9 | 46.8% | 11.0% | 53.7% | 9.0% | 102.8 | 47.8% | 7.9% | 81.1% | 10.4% | +10.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Beşiktaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 29/67 (%43.3) | Saha İçi Şut | 35/78 (%44.9) |
| 23/52 (%44.2) | 2 Sayı | 32/63 (%50.8) |
| 6/15 (%40.0) | 3 Sayı | 3/15 (%20.0) |
| 7/7 (%100.0) | Serbest Atış | 5/7 (%71.4) |
| 26 | Ribaund | 52 |
| 7 | Hücum Ribaundu | 22 |
| 19 | Savunma Ribaundu | 30 |
| 14 | Asist | 17 |
| 6 | Top Çalma | 3 |
| 6 | Blok | 6 |
| 6 | Top Kaybı | 10 |
| 14 | Faul | 18 |
| 79 | Verimlilik (PIR) | 101 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 05.12.2015Fenerbahçe 68-74 Beşiktaş
- 27.02.2016Beşiktaş 71-78 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

