KBSL · 16. Hafta · 2015-2016 · 23 Ocak 2016 00:00
Fenerbahçe 2. çeyreği 23-8 kazanarak farkı açtı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 28 | 8 | 19 | 10 | 65 |
| Fenerbahçe | 22 | 23 | 19 | 11 | 75 |
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| Tempo | ||
71.0 sezon ort. 74.3 | Tempo | 71.0 sezon ort. 69.0 |
| Hücum | ||
90.5 sezon ort. 99.2 | 100 hücumda sayı | 106.8 sezon ort. 110.7 |
44.6% sezon ort. 50.7% | eFG% | 46.8% sezon ort. 51.7% |
16.7% sezon ort. 19.0% | Top kaybı oranı | 9.2% sezon ort. 14.1% |
30.8% sezon ort. 30.5% | Hücum ribaundu % | 38.6% sezon ort. 35.4% |
16.9% sezon ort. 20.2% | Serbest atış oranı | 6.5% sezon ort. 20.1% |
40.0% sezon ort. 34.5% | Üçlük payı | 28.6% sezon ort. 24.8% |
| Savunma | ||
106.8 sezon ort. 98.8 | 100 savunmada yenen sayı | 90.5 sezon ort. 92.0 |
46.8% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 44.6% sezon ort. 43.7% |
9.2% sezon ort. 16.8% | Zorlanan top kaybı | 16.7% sezon ort. 15.1% |
38.6% sezon ort. 32.7% | Rakip hücum ribaundu % | 30.8% sezon ort. 25.4% |
6.5% sezon ort. 21.9% | Rakip serbest atış oranı | 16.9% sezon ort. 21.6% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Milica Jovanovic Botaş · 37 dk+6.9 PIR
- Pelin Bilgiç Botaş · 38 dk+4.6 PIR
- Anastasiya Verameyenka Fenerbahçe · 26 dk+2.3 PIR
- Marissa Jo Coleman Fenerbahçe · 32 dk+0.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dandra Yuvett Moss Botaş · 32 dk−16.5 PIR
- Avery Rochelle Warley Botaş · 36 dk−14.7 PIR
- Alexandria Christine Quigley Fenerbahçe · 35 dk−7.4 PIR
- Makbule Amachree Botaş · 9 dk−4.8 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Alexandria Christine Quigley 50 asist barajını geçti
- Evanthia Maltsi 250 ribaund barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 71.8 | 71.0 | 90.5 | 44.6% | 16.7% | 30.8% | 16.9% | 106.8 | 46.8% | 9.2% | 61.4% | 6.5% | -16.4 |
| Fenerbahçe | 70.2 | 71.0 | 106.8 | 46.8% | 9.2% | 38.6% | 6.5% | 90.5 | 44.6% | 16.7% | 69.2% | 16.9% | +16.4 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Fenerbahçe |
|---|---|---|
| 25/65 (%38.5) | Saha İçi Şut | 33/77 (%42.9) |
| 17/39 (%43.6) | 2 Sayı | 27/55 (%49.1) |
| 8/26 (%30.8) | 3 Sayı | 6/22 (%27.3) |
| 7/11 (%63.6) | Serbest Atış | 3/5 (%60.0) |
| 39 | Ribaund | 44 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 17 |
| 27 | Savunma Ribaundu | 27 |
| 10 | Asist | 22 |
| 3 | Top Çalma | 3 |
| 3 | Blok | 3 |
| 14 | Top Kaybı | 8 |
| 14 | Faul | 15 |
| 62 | Verimlilik (PIR) | 93 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 0-2
- 01.11.2015Fenerbahçe 83-59 Botaş
- 22.01.2016Botaş 65-75 Fenerbahçe
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

