KBSL · 13. Hafta · 2015-2016 · 2 Ocak 2016 00:00
Botaş 2. çeyreği 24-14 kazanarak farkı açtı. Adana Aski ikinci yarıda 45-36 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Botaş | 25 | 24 | 8 | 28 | 85 |
| Adana Aski | 16 | 14 | 23 | 22 | 75 |
| Botaş | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.2 sezon ort. 73.9 | Tempo | 80.2 sezon ort. 74.9 |
| Hücum | ||
108.9 sezon ort. 98.4 | 100 hücumda sayı | 91.2 sezon ort. 96.8 |
58.1% sezon ort. 50.1% | eFG% | 46.6% sezon ort. 45.7% |
21.6% sezon ort. 18.8% | Top kaybı oranı | 20.9% sezon ort. 16.3% |
33.3% sezon ort. 30.4% | Hücum ribaundu % | 40.9% sezon ort. 30.6% |
25.8% sezon ort. 19.8% | Serbest atış oranı | 16.2% sezon ort. 25.7% |
25.8% sezon ort. 35.1% | Üçlük payı | 36.5% sezon ort. 32.1% |
| Savunma | ||
91.2 sezon ort. 99.5 | 100 savunmada yenen sayı | 108.9 sezon ort. 101.9 |
46.6% sezon ort. 47.8% | Rakip eFG% | 58.1% sezon ort. 48.6% |
20.9% sezon ort. 16.3% | Zorlanan top kaybı | 21.6% sezon ort. 16.2% |
40.9% sezon ort. 32.6% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 27.3% |
16.2% sezon ort. 21.4% | Rakip serbest atış oranı | 25.8% sezon ort. 31.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Milica Jovanovic Botaş · 34 dk+11.2 PIR
- Nilay Kartaltepe Adana Aski · 33 dk+7.3 PIR
- Dandra Yuvett Moss Botaş · 17 dk+2.5 PIR
- Kamile Nacickaite Adana Aski · 33 dk+2.0 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Amanda Agnes Sofia Zahui Bazoukou Adana Aski · 9 dk−6.0 PIR
- Erika Christina de Souza Adana Aski · 29 dk−5.6 PIR
- Melisa Can Adana Aski · 37 dk−4.0 PIR
- Emine Tuğba Palazoğlu Adana Aski · 33 dk−2.2 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Tilbe Şenyürek 250 sayı barajını geçti
- Evanthia Maltsi 1.000 sayı barajını geçti
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Botaş | 78.0 | 80.2 | 108.9 | 58.1% | 21.6% | 33.3% | 25.8% | 91.2 | 46.6% | 20.9% | 59.1% | 16.2% | +17.8 |
| Adana Aski | 82.3 | 80.2 | 91.2 | 46.6% | 20.9% | 40.9% | 16.2% | 108.9 | 58.1% | 21.6% | 66.7% | 25.8% | -17.8 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Botaş | Kategori | Adana Aski |
|---|---|---|
| 32/62 (%51.6) | Saha İçi Şut | 31/74 (%41.9) |
| 24/46 (%52.2) | 2 Sayı | 24/47 (%51.1) |
| 8/16 (%50.0) | 3 Sayı | 7/27 (%25.9) |
| 13/16 (%81.3) | Serbest Atış | 6/12 (%50.0) |
| 36 | Ribaund | 38 |
| 10 | Hücum Ribaundu | 18 |
| 26 | Savunma Ribaundu | 20 |
| 21 | Asist | 18 |
| 6 | Top Çalma | 4 |
| 2 | Blok | 0 |
| 19 | Top Kaybı | 21 |
| 17 | Faul | 18 |
| 98 | Verimlilik (PIR) | 65 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 1-1
- 01.01.2016Botaş 85-75 Adana Aski
- 05.04.2016Adana Aski 75-72 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

