KBSL · 20. Hafta · 2015-2016 · 28 Şubat 2016 00:00
Samsun Canik Belediye maçı 8 sayı farkla kazandı. Botaş ikinci yarıda 43-40 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Samsun Canik Belediye | 25 | 16 | 22 | 18 | 81 |
| Botaş | 16 | 14 | 25 | 18 | 73 |
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| Tempo | ||
75.6 sezon ort. 73.9 | Tempo | 75.6 sezon ort. 74.1 |
| Hücum | ||
106.9 sezon ort. 97.7 | 100 hücumda sayı | 96.7 sezon ort. 98.9 |
50.0% sezon ort. 44.1% | eFG% | 52.6% sezon ort. 50.3% |
17.1% sezon ort. 13.8% | Top kaybı oranı | 26.8% sezon ort. 18.6% |
33.3% sezon ort. 31.8% | Hücum ribaundu % | 41.2% sezon ort. 30.1% |
31.3% sezon ort. 23.1% | Serbest atış oranı | 29.3% sezon ort. 19.7% |
20.3% sezon ort. 21.1% | Üçlük payı | 48.3% sezon ort. 34.3% |
| Savunma | ||
96.7 sezon ort. 99.1 | 100 savunmada yenen sayı | 106.9 sezon ort. 98.8 |
52.6% sezon ort. 49.9% | Rakip eFG% | 50.0% sezon ort. 47.7% |
26.8% sezon ort. 18.1% | Zorlanan top kaybı | 17.1% sezon ort. 16.5% |
41.2% sezon ort. 30.1% | Rakip hücum ribaundu % | 33.3% sezon ort. 33.0% |
29.3% sezon ort. 18.4% | Rakip serbest atış oranı | 31.3% sezon ort. 20.8% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Lacy Samsun Canik Belediye · 35 dk+8.0 PIR
- Essence Tiffany Carson Samsun Canik Belediye · 39 dk+7.4 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Samsun Canik Belediye · 15 dk+7.3 PIR
- Deniz Çolakoğlu Samsun Canik Belediye · 23 dk+3.5 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Dandra Yuvett Moss Botaş · 37 dk−6.2 PIR
- Iva Radosavljevic Samsun Canik Belediye · 38 dk−4.2 PIR
- Zane Teilane Samsun Canik Belediye · 34 dk−4.0 PIR
- Burcu Yağan Samsun Canik Belediye · 13 dk−2.7 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
- Natasha Lacy 200 top çalma barajını geçti
- Essence Tiffany Carson 50. maçına çıktı
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Samsun Canik Belediye | 75.8 | 75.6 | 106.9 | 50.0% | 17.1% | 33.3% | 31.3% | 96.7 | 52.6% | 26.8% | 58.8% | 29.3% | +10.1 |
| Botaş | 75.5 | 75.6 | 96.7 | 52.6% | 26.8% | 41.2% | 29.3% | 106.9 | 50.0% | 17.1% | 66.7% | 31.3% | -10.1 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Samsun Canik Belediye | Kategori | Botaş |
|---|---|---|
| 30/64 (%46.9) | Saha İçi Şut | 26/58 (%44.8) |
| 26/51 (%51.0) | 2 Sayı | 17/30 (%56.7) |
| 4/13 (%30.8) | 3 Sayı | 9/28 (%32.1) |
| 17/20 (%85.0) | Serbest Atış | 12/17 (%70.6) |
| 32 | Ribaund | 38 |
| 12 | Hücum Ribaundu | 14 |
| 20 | Savunma Ribaundu | 24 |
| 22 | Asist | 21 |
| 10 | Top Çalma | 6 |
| 4 | Blok | 0 |
| 15 | Top Kaybı | 24 |
| 16 | Faul | 24 |
| 97 | Verimlilik (PIR) | 77 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 04.12.2015Botaş 72-78 Samsun Canik Belediye
- 27.02.2016Samsun Canik Belediye 81-73 Botaş
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.

