KBSL · 19. Hafta · 2015-2016 · 14 Şubat 2016 00:00

83 - 72

Mersin BŞB. ilk çeyreği 30-16 kazanarak maçı erken kopardı. Samsun Canik Belediye ikinci yarıda 38-29 öne geçse de fark kapanmadı.
| Takım | 1.Ç | 2.Ç | 3.Ç | 4.Ç | T |
|---|---|---|---|---|---|
| Mersin BŞB. | 30 | 24 | 20 | 9 | 83 |
| Samsun Canik Belediye | 16 | 18 | 17 | 21 | 72 |
| Mersin BŞB. | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| Tempo | ||
80.1 sezon ort. 74.8 | Tempo | 80.1 sezon ort. 73.7 |
| Hücum | ||
103.2 sezon ort. 100.5 | 100 hücumda sayı | 90.3 sezon ort. 98.3 |
53.7% sezon ort. 48.3% | eFG% | 44.2% sezon ort. 44.3% |
18.1% sezon ort. 15.9% | Top kaybı oranı | 14.8% sezon ort. 13.8% |
22.2% sezon ort. 29.2% | Hücum ribaundu % | 19.0% sezon ort. 32.4% |
14.7% sezon ort. 21.6% | Serbest atış oranı | 18.8% sezon ort. 23.5% |
36.8% sezon ort. 31.1% | Üçlük payı | 20.3% sezon ort. 21.1% |
| Savunma | ||
90.3 sezon ort. 93.9 | 100 savunmada yenen sayı | 103.2 sezon ort. 98.8 |
44.2% sezon ort. 44.7% | Rakip eFG% | 53.7% sezon ort. 49.9% |
14.8% sezon ort. 16.2% | Zorlanan top kaybı | 18.1% sezon ort. 18.5% |
19.0% sezon ort. 27.7% | Rakip hücum ribaundu % | 22.2% sezon ort. 30.7% |
18.8% sezon ort. 26.2% | Rakip serbest atış oranı | 14.7% sezon ort. 18.9% |
Yeşil, takımın sezon ortalamasından iyi; kırmızı kötü demektir, renk farkın büyüklüğüne göre koyulaşır. Sezon ortalaması takımın bu maç dışındaki maçlarıdır. Tempo ve üçlük payı yorumsuzdur. Terimler için Sözlük.
Ortalamasının üstünde · verimlilik (PIR) farkı
- Natasha Lacy Samsun Canik Belediye · 32 dk+17.1 PIR
- Bria Nicole Hartley Mersin BŞB. · 30 dk+8.0 PIR
- Nilay Kartaltepe Mersin BŞB. · 32 dk+7.3 PIR
- Essence Tiffany Carson Samsun Canik Belediye · 33 dk+6.6 PIR
Ortalamasının altında · verimlilik (PIR) farkı
- Burcu Yağan Samsun Canik Belediye · 25 dk−8.5 PIR
- Deniz Çolakoğlu Samsun Canik Belediye · 31 dk−5.0 PIR
- Tuğba Theodore Mersin BŞB. · 11 dk−4.7 PIR
- İlsu Darıcıoğlu Samsun Canik Belediye · 19 dk−3.9 PIR
Oyuncunun bu maçtaki verimlilik (PIR) değerinin, kendi sezon ortalamasından (dakika başına, bu maçtaki süreyle ölçeklenmiş) kaç puan saptığı. En az 8 dakika oynayan ve sezonda bu maç dışında en az 3 maçı olan oyuncular dahildir.
| Takım | Poss | Tempo | Hücum | Savunma | Net | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Hüc. Rtg | eFG% | TK% | HR% | SAO | Sav. Rtg | Rakip eFG% | Zorl. TK% | SR% | Rakip SAO | ||||
| Mersin BŞB. | 80.4 | 80.1 | 103.2 | 53.7% | 18.1% | 22.2% | 14.7% | 90.3 | 44.2% | 14.8% | 81.0% | 18.8% | +12.9 |
| Samsun Canik Belediye | 79.7 | 80.1 | 90.3 | 44.2% | 14.8% | 19.0% | 18.8% | 103.2 | 53.7% | 18.1% | 77.8% | 14.7% | -12.9 |
Possession tahminidir (saha şutu – hücum ribaundu + top kaybı + 0.44 × serbest atış). Daha iyi olan değer yeşil gösterilir. Terimler için Sözlük.
| Mersin BŞB. | Kategori | Samsun Canik Belediye |
|---|---|---|
| 32/68 (%47.1) | Saha İçi Şut | 29/69 (%42.0) |
| 23/43 (%53.5) | 2 Sayı | 26/55 (%47.3) |
| 9/25 (%36.0) | 3 Sayı | 3/14 (%21.4) |
| 10/10 (%100.0) | Serbest Atış | 11/13 (%84.6) |
| 42 | Ribaund | 36 |
| 8 | Hücum Ribaundu | 8 |
| 34 | Savunma Ribaundu | 28 |
| 26 | Asist | 17 |
| 8 | Top Çalma | 9 |
| 1 | Blok | 1 |
| 16 | Top Kaybı | 13 |
| 18 | Faul | 15 |
| 108 | Verimlilik (PIR) | 80 |


İstatistikler
Temel
Şut
Sayı Kaynakları
İleri Metrikler
Team DNA
İkili Maç Geçmişi — 2-0
- 28.11.2015Samsun Canik Belediye 72-77 Mersin BŞB.
- 13.02.2016Mersin BŞB. 83-72 Samsun Canik Belediye
Daha derin analiz (şut grafiği, beşli rotasyonları, ileri metrikler) için Insight modülüne bakabilirsiniz.